Dario Dodić • srijeda, 07.06.2017.

Nakon što su velik posao napravili gostujućom pobjedom 2:0 u prvoj utakmici razigravanja za ostanak u MAXtv Prvoj ligi protiv Gorice, nogometaši Cibalije novom su odličnom partijom i u Vinkovcima upisali pobjedu i osigurali još jednu sezonu u najvišem rangu hrvatskog nogometa...

Mladen Bartolović uspio je dovršiti čudo u Vinkovcima, iz bezizlazne situacije u kratkom je roku doveo Cibaliju do ostanka u MAXtv Prvoj ligi. U razigravanju za opstanak Cibalia je u obje utakmice pobijedila Goricu i posve zasluženo izborila ostanak u najvišem rangu hrvatskog nogometa.

Nakon 0:2 u gostima, Cibalia je novom pobjedom u Vinkovcima potvrdila kako zaslužuje ostati u Prvoj ligi, kako su Vinkovčani često izgledali protiv drugih momčadi u prvenstvu tako je u dvije utakmice protiv njih izgledala Gorica. Igrači Mladena Bartolovića pokazali su puno više u dvije utakmice, sretno su sezonu okončali pred svojim navijačima, pobjedom 3:1.

Iako je Gorica bila ta koja je morala ganjati rezultat, Cibalia je bolje otvorila utakmicu. Bartolovićev džoker Marko Pervan u 15. minuti dobro je uzdrmao okvir Kahlininog gola, ali lopta nije završila u mreži. Bio je nemoćan vratar Gorice i nakon gotovo pola sata igre. Glavica je lijepo proigrao Edija Bašu, koji bježi iza leđa obrani Gorice, izbija pred Kahlinu i zabija za vodstvo Cibalije. Baša je bio jedan od ključnih igrača Vinkovčana otkako je klupu preuzeo Bartolović, zabio je nekoliko iznimno važnih golova, uključujući onaj u prvoj utakmici protiv Gorice.

Mogao je Baša desetak minuta kasnije zapečatiti sudbinu Gorice, Pervan ga je odlično proigrao, Baša se našao u boljoj prilici od one kod prvog pogotka, prevario je i Kahlinu, ali krivo naciljao i lopta odlazi malo pokraj gola. Uhvatio se za glavu i Bartolović, bila je to meč-lopta, a ubrzo je stigla i kazna s druge strane - igrala se 40. minuta, ubačaj je stigao s lijeve strane, Marin Pejić zabija za 1:1. U tom su trenutku Gorici trebala još dva pogotka za plasman u MAXtv Prvu ligu.

Nakon postignutog gola zaigrala je Gorica bolje, no inicijativu nije uspjela pretvoriti u pogodak. Sudbinu Gorice zapečatio je Glavica u 58. minuti. Baša mu glavom spušta loptu i odužuje se za asistenciju u prvom dijelu, Glavica prelazi Husineca i lagano poentira za 2:1 Vinkovčana.

Mogla je Cibalija povećati vodstvo u 73. minuti kada je lijepu akciju domaćih volejem završio Pervan, no nije mu bilo suđeno danas, ponovno ga zaustavlja okvir gola. Na istom je mjestu završio pokušaj Glavice minutu kasnije, nakon lijepe kombinacije Pervana i Baše.

Od na kraju ipak sretne sezone Cibalia se oprostila još jednim pogotkom. Jednu kratku loptu svojeg igrača jedva je uspio spasiti Kahlina, ali ispucao ju je samo do Frane Vitaića, kapetan Vinkovčana s preko 30 metara pogađa u praznu mrežu za konačnih 3:1.