Rijeka, Lokomotiva i Osijek upisali pobjede, Istra 1961 poražena od Gorice

Branimir Korać • srijeda, 21.06.2017.

Hrvatski prvoligaši započeli su s odigravanjem pripremnih utakmica uoči nove sezone, a ove srijede pobjede su upisali Rijeka, Lokomotiva i Osijek dok je Istra 1961 upisala poraz...

Rijeka je na pripremama u Kranjskoj Gori gdje je u prvom prijateljskom susretu igrala protiv Rabotničkog i odnijela pobjedu 2:0. U kratkom razdoblju Kekova momčad postigla je dva pogotka i tako osigurala pobjedu.

Unatoč lošim vremenskim uvjetima, Riječani su odradili dobru utakmicu i očekivano nadigrali makedonskog prvoligaša, a uz malo više preciznosti u završnici, Rabotnički je mogao i teže stradati.

Prvi pogodak Riječani su postigli u 60. minuti kada je Bradarić pronašao Mateija, a Rumunj iskosa pogodio gostujuću mrežu. Dvije minute kasnije Heber pokazuje zašto ga je Rijeka dovela, nakon dodavanja Ristovskog pobjegao je obrani Makedonaca i postavio konačnih 2:0.

Itekako može biti zadovoljan Zoran Zekić nakon što je Osijek razmontirao Dinamo iz Bukurešta. Osječani su na Pohorju slavili s visokih 4:1.

Naznake dobrih vijesti dao je novak u redovima Osijeka Robert Mudražija koji je u 18. minuti doveo Osijek u vodstvo da bi Dinamo do odlaska na odmor uspio poravnati preko Adama Nemeca.

U nastavku susreta raspucani Osječani nanijeli su težak poraz Dinamu, u zadnjih 15 minuta prvo je Gabrijel Boban vratio prednost na stranu hrvatskog predstavnika da bi Muzafer Ejupi s dva gola zaključio dvoboj.

Pobjedu je upisala i Lokomotiva koja je za protivnika imala malteški Balzan. Lokosi su bili bolji s 2:0 golovima Ivanušeca i Kolara, svaki pogodak pao je u jednom poluvremenu.

Do pobjede nije došla jedino Istra 1961 koja je poražena u Umagu od slovenskog prvoligaša Gorice 3:1. Jedini pogodak za Istru postigao je Gojković u završnici prvog dijela na asistenciju Prelčeca, a za Goričane pogađali su Osuji, Žigon i Gulić.