Branimir Korać • utorak, 27.06.2017.

Nakon Robina Haasea i Ramkumar Ramanathan nadigrao je Dominica Thiema i ostavio ga bez više "živih mečeva" uoči Wimbledona...

18-godišnji njemački lucky loser Daniel Altmeier stigao je do prve pobjede u glavnom ždrijebu nekog ATP turnira. U Antalyji je nakon velike borbe i tri sata igre svladao dvostruko starijeg Victora Estrellu iz Dominikanske Republike. Altmeier je napravio jedini break u meču i to mu je donijelo prvi set sa 7:5, u drugom setu Estrella je spasio meč loptu i nakon toga uzeo tie-break s 10:8 da bi u trećem Nijemac sa 7:5 u 13. igri prošao dalje.

Treći nositelj Fernando Verdasco rutinski je odradio posao protiv Stevea Darcisa kojeg je svladao u dva seta. Verdasco je tako prošao u četvrtfinale, baš kako se i očekivalo protiv Belgijca koji ne briljira na ovoj podlozi. Za razliku od Verdasca koji može dosta dobro odigrati na travi, za Darcisa su tu pobjede prava rijetkost.

Marsel Ilhan nije osvojio set, a prošao je u drugo kolo. Martin Kližan zbog problema s koljenom predao je meč u tie-breaku prvog seta kada je gubio sa 6:3 u trenucima kada je Ilhan bio na servisu za završetak posla. Kližan nije pričekao kraj seta već je na set lopti okončao muku.

Najveće iznenađenje priredio je Indijac Ramkumar Ramanathan koji je pomeo nezainteresiranog Dominica Thiema. Istina, Austrijanac ne briljira na travnatoj podlozi, ali ne smije si dopustiti ovakve poraze od igrača poput Ramanathana i to tako glatko.

Dominic THIEM vs Ramkumar RAMANATHAN... by TennisWorld1

ATP Antalya, prvo i drugo kolo:
Daniel Altmeier (Njemačka, LL) - Victor Estrella (Dominikanska Republika) 7:5, 6:7(8), 7:6(5)
Janko Tipsarević (Srbija) - Lloyd George Harris (Južna Afrika, LL) 7:5, 6:3
Andreas Seppi (Italija) - Kamil Majchrzak (Poljska, Q) 6:2, 7:6(1)
Marcos Baghdatis (Cipar) - Carlos Berlocq (Argentina) 6:4, 3:6, 7:5
Fernando Verdasco (Španjolska, 3) - Steve Darcis (Belgija) 6:3, 6:4
Marsel Ilhan (Turska, WC) - Martin Kližan (Slovačka, 8) 6:6 (6:3) predaja Kližana
Adrian Mannarino (Francuska) - Mohamed Safwat (Egipat) 6:4, 6:4
Ramkumar Ramanathan (Indija, Q) - Dominic Thiem (Austrija, 1) 6:3, 6:2

• Obrisan korisnik28.06.2017. u 11:23
    Mladi Thiem je ove sezone izuzetno uspjesan, po broju osvojenih bodova odmah iza vodeceg Nadala i Federera, ali mu trava izgleda ne lezi kao zemlja :(