Odlična Rijeka do pobjede protiv Astre, Lokomotiva remizirala s Malmöom

Petar Jenjić • utorak, 27.06.2017.

Lokomotiva i Rijeka odigrali su nove pripremne utakmice uoči početka sezone. Zagrebačka momčad odigrala je vrlo dobro na gostovanju kod Malmöa i remizirala rezultatom 1:1, dok je prvak Hrvatske na pripremama u Sloveniji pobijedio je rumunjsku Astru s 3:1...

Treću pripremnu utakmicu uoči početka nove sezone 1. HNL nogometaši Lokomotive odigrali su na vrlo teškom gostovanju kod švedskog prvaka Malmöa i pokazali vrlo dobru igru.

Zagrebačka momčad odigrala je protiv švedskog prvaka 1:1 i tako odigrala prvi remi od početka pripremna. Podsjetimo, ranije su svladali malteški FC Balzan, kao i rumunjski Dinamo Bukurešt.

Domaćin je poveo u završnici prvog poluvremena, strijelac je bio Pawel Cibicki. Lokosi su do izjednačenja došli u 55. minuti preko Marka Kolara koji je u sprintu sam pretrčao suparničku polovicu i pospremio loptu u mrežu.

Novu utakmicu odigrali su i aktualni hrvatski prvaci koji su s 3:1 svladali rumunjsku Astru. Momčad Matjaža Keka odigrala je vrlo dobru utakmicu i u konačnici je mogla upisati pobjedu i s većom razlikom.

Riječani su do vodstva došli u osmoj minuti kada je Mario Gavranović prošao svog čuvara i zatresao mrežu. Prilike su se redale i nagrada je stigla u 23. minuti kada je Alexander Gorgon proigrao Florentina Mateija čiji udarac od vratnice postiže pogodak.

Rumunjski nogometaš postigao je svoj drugi i Rijekin treći pogodak u samoj završnici odličnog poluvremena. Iako je mogla primiti još pokoji pogodak, Astra je u samoj završnici utakmice smanjila zaostatak. Strijelac je bio Ciprian Bicenau.