Hajduk nadoknadio dva pogotka zaostatka i remizirao s Rudarom

Petar Jenjić • četvrtak, 29.06.2017.

Nogometaši Hajduka u prvoj su pripremnoj utakmici uoči početka sezone igrali u gostim kod Rudara iz Velenja. Bijeli su na poluvremenu zaostajali 2:0, ali su u nastavku pogocima Ante Ercega došli do remija...

Prvi ovosezonski Hajdukov ispit donio je dvoboj s bivšim trenerom Marijanom Pušnikom koji trenutno vodi Rudar iz Velenja. Prvo poluvrijeme pripalo je Slovencima koji su kaznili Hajdukove greške i promašaje te poveli s 2:0. Ipak, Joan Carrillo je u nastavku uveo jaču postavu koja je zahvaljujući dvama pogocima Ante Ercega zaključila susret remijem.

Iako je Hajduk igrao nešto bolje, Rudar je poveo praktički iz prve prave akcije. Bilo je to u 9. minuti kada je jedan centaršut dočekao Radić i glavom pospremio loptu u mrežu.

Bijeli su u nekoliko navrata jako opasno prijetili, ali nisu uspijevali doći do pogotka. Najbolju su priliku imali u 28. minuti kada je protivnički vratar odbio centaršut Andrea Fomitschowa, lopta se odbila do Francka Ohandza koji ga zaobilazi i puca, ali se golu ispriječio Damjan Vuklišević i glavom obranio s crte.

Promašaje Hajduka slovenska je momčad iskoristila u 39. minuti kada je vodstvo povećao Tučić na dodavanje Johna Maryja. Bila je to druga asistencija kamerunskog igrača na utakmici.

U drugom poluvremenu Hajdukov trener je odlučio promijeniti cijelu momčad što se vrlo brzo odrazilo na rezultatu. Već je u 49. minuti splitska momčad smanjila na 2:1 kada je Zvonimir Kožulj lijepo proigrao Antu Ercega koji matira slovenskog vratara.

Nakon nekoliko slovenskih prilika Hajduk je polovicom nastavka došao do izjednačenja, ponovno je strijelac bio Erceg, ovoga puta imao je sjajan solo prodor nakon kojeg je zabio za poravnanje. Rezultat se do kraja nije promijenio.