HNL-ovci stopostotni, pobjede Intera, Lokomotive, Istre 1961 i Slaven Belupa

Branimir Korać • subota, 01.07.2017.

Uz pobjedu Dinama protiv Mure, Inter, Lokomotiva, Istra 1961 i Slaven Belupo također su bili uspješni i svladali svoje protivnike u pripremnim susretima ove subote...

Nogometaši Intera iz Zaprešića u Bakovcima su igrali protiv Maribora i upisali pobjedu 2:1. Zaprešićani su došli do pobjede iako su cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje zbog isključenja Dalića.

Inter je stigao do vodstva već u trećoj minuti kada je dosuđen indirekt zbog vraćanja lopte vrataru Handanoviču, a Čirjak je dobrim udarcem doveo Zaprešićane u vodstvo.

Do kraja prvog dijela Maribor je zbog ozljeda ostao bez dvojice igrača, a Inter je od 41. minute igrao bez Dalića koji je isključen nakon dvoboja sa Zahovičem.

Iako s igračem manje, Inter je prijetio u nastavku susreta i stigao do povećanja vodstva. U 59. minuti Uskoković je srušio Postonjskog, dosuđen je kazneni udarac koji Mazalović pretvara u pogodak.

U posljednjih pola sata Maribor je nanizao puno prilika, pogađao okvir gola i samo jednom svladao Mrmića. Učinio je to Tavares za konačnih 2:1.

Slovenskog drugoligaša Brežice svladala je Lokomotiva koja je slavila uz tek jedan pogodak. U drugom dijelu postigao ga je Lovro Majer i time osigurao pobjedu Lokosima.

Upravo Maribor bit će sljedeći protivnik Lokomotive i to 4. srpnja.

Istra 1961 igrala je protiv trećeplasirane momčadi Ukrajine, Zorje, te upisala pobjedu 2:0. Puljani su već u prvih 15 minuta došli do dva pogotka i riješili pitanje pobjednika.

Već u četvrtoj minuti Šime Gržan pogodio je mrežu Zorje nakon asistencije debitanta Ukrajinca Ivana Matjaža. Deset minuta kasnije Nikola Prelčec udarcem s ruba kaznenog prostora podiže na 2:0 i do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao.

Slaven Belupo također je bio uspješan, slavio je protiv rumunjskog Voluntarija s 1:0 pogotkom Kendeša u završnici susreta.