Sjajan povratak Juniora Fernandesa u pobjedi protiv Mure, ozlijedio se Benković

Dario Dodić • subota, 01.07.2017.

Nogometaši Dinama odigrali su prvu prijateljsku utakmicu u ovom pripremnom razdoblju, bez ikakvih problema svladali su slovenskog drugoligaša Muru, posebno veseli odličan povratak Juniora Fernandesa...

Dinamo je odigrao prvu pripremnu utakmicu i s laganih 4:0 svladao slovenskog drugoligaša Muru. Bila je to vrlo otvorena utakmica u kojoj su igrači Ivajla Peteva sve riješili već u prvom poluvremenu. Posebno je nastupom impresionirao Junior Fernandes, koji se vratio u redove Dinama nakon posudbe, odličan je bio i novi lijevi bek Lecjaks, kao i povratnik nakon ozljede Benković, koji se na žalost Modrih nije dugo zadržao na travnjaku.

Petev je susret počeo u sljedećem sastavu: Livaković - Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks - Moro, Antolić - Guilherme, Gojak, Fernandes - Hodžić.

Nakon samo šest minuta Modri su poveli, Fernandes je na nekih 25 metara od gola Mure ukrao loptu protivničkom igraču i nakon nekoliko koraka opalio i pogodio donji lijevi kut za vodstvo Dinama.

Dobre vijesti zamijenile su loše desetak minuta kasnije kada se nakon jedne odlične intervencije Filip Benković ozlijedio, ubrzo ga je zamijenio još jedan debitant, Amir Rrahmani. Minutu kasnije Dinamo je povisio na 2:0. Na vlastitoj polovici dobro je očistio situaciju Lecjaks, lopta je otišla duboko na lijevu stranu Dinamovog napada gdje se Fernandes riješio Murinog braniča, a zatim glavom u sredini pronašao Hodžića, koji iz voleja zabija za 2:0.

Nakon nešto više od 20 minuta igre Dinamo je već imao 3:0, kada je Pucko poslao loptu u vlastitu mrežu. Igra je nakon trećeg Dinamovog gola poprilično pala, tek je u završnici prvog dijela zagrebačka momčad mogla i trebala doći do novog gola. Nakon sjajne reakcije Livakovića brzu su kontru povukli Modri, hitronogi Guilherme s centra je preletio nekoliko Murinih igrača, ušao u kazneni prostor Slovenaca, prešao i Šafarića koji ga ruši - činilo se kao čist prekršaj za najstrožu kaznu, no sudac se nije oglasio.

Na poluvremenu je Petev ubacio nove igrače pa su tako drugi dio započeli: Zagorac - Matel, Rrahmani, Sigali, Pivarić - Pavičić, Knežević - Fiolić, Ćorić, Sosa - Henriquez.

Dinamo je ipak odigrao nešto slabije u nastavku susreta, iako je postigao još jedan gol. Na samom otvaranju odlično je prijetio Knežević, ali lopta prolazi malo pokraj gola. U 66. minuti zabio je Rrahmani za konačnih 4:0. S lijeve je strane korner izveo Ćorić, Sigali s prve vratnice glavom prosljeđuje loptu na drugu vratnicu gdje je glavom u mrežu posprema Rrahmani.

Sedam minuta kasnije mogao se u strijelce upisati i Fiolić, ali njegov krasan udarac s ruba kaznenog prostora odsjeda na gredi. U sudačkoj nadoknadi dobro je pucao i Ćorić, ali odlično brani Šafarić, susret je završio 4:0.