Istra 1961 do lijepe pobjede protiv Rudara, poraz Hajduka od Zorje

Petar Jenjić • ponedjeljak, 03.07.2017.

Dva su hrvatska prvoligaša danas odigrala nove pripremne utakmice s polovičnim učinkom. Hajduk je poražen od ukrajinske Zorje s minimalnih 1:0, dok se Istra 1961 glatko obračunala s Rudarom kojeg je pobijedila s 3:0...

Nogometaši Hajduka odigrali su još jednu pripremnu utakmicu u Sloveniji, ovoga puta protiv ukrajinske Zorje koja je slavila s minimalnih 1:0, iako je splitska momčad bila bolja većim dijelom utakmice. Ukrajinci su na pripremama već igrali protiv Istre 1961 od koje su poraženi s 2:0.

Bijeli su odigrali vrlo dobro prvo poluvrijeme u kojem su imali nekoliko solidnih prigoda za postizanje pogotka. Najbliži su bili Josip Radošević i Nikola Vlašić čije je udarce protivnički vratar uspijevao obraniti.

Međutim, kazna za promašaje stigla je u 63. minuti. Ukrajinska je momčad izvela korner, najviši je u skoku bio Rafael Forster i glavom pospremio loptu u mrežu. Vratar Zorje još je u dva navrata dobro reagirao prilikom pokušaja Anthonyja Kalika i Ivana Pešića čime je sačuvao mrežu netaknutom.

Za razliku od Hajduka, Istra 1961 nastavlja s vrlo dobrim igrama na pripremama. Danas je upisala novu pobjedu i to protiv Rudara iz Velenja s lijepih 3:0. Puljani su iskoristili sve svoje prilike i u konačnici došli do slavlja.

Istra je došla u vodstvo krajem prvog poluvremena, Nikola Badrov je ubacio s lijeve strane i ubacio na peterac gdje se našao Christian Bubalović koji posprema loptu u praznu mrežu.

U drugom poluvremenu dominirala je slovenska momčad i lakše dolazila do prilika, ali je sve promašaje Istra uspjela kazniti. U 69. minuti poentirao je Vladimir Burić nakon kontre, dok je konačan rezultat u samoj završnici susreta postavio Nikola Prelčec.