Dario Dodić • petak, 07.07.2017.

Nogometaši Slaven Belupa odigrali su još jednu odličnu pripremnu utakmicu. U Villachu su odmjerili snage s novim ruskim prvakom, moskovskim Spartakom, i posve zasluženo izborili remi, završilo je 1:1...

Igrači Željka Kopića prikazali su odličnu igru u prijateljskom pripremnom ogledu s ruskim prvakom Spartakom. Ne treba posebno naglašavati da je mnogostruko vrijednija momčad Spartaka slovila za velikog favorita uoči ogleda sa Slaven Belupom, ali na travnjaku su Kopićevi izabranici prikazali puno i zasluženo izvukli remi.

Može se reći da je svakoj momčadi pripalo po jedno poluvrijeme. Bolji je Slaven Belupo bio u prvom dijelu, dok je Spartak prikazao više u nastavku susreta kada je i poveo, ali uporni Koprivničani uspjeli su u završnici doći do izjednačenja.

Iako je Slaven kontrolirao igru u prvih 45 minuta, jedinu pravu priliku za pogodak imali su ruski prvaci. Igrala se 36. minuta kada je sjajnim škaricama s ruba kaznenog prostora priprijetio Ze Luis, lopta je išla pod gredu, ali na mjestu je bio Antun Marković.

Nije Rusima drago bilo što se na odmor otišlo bez pogodaka, u drugih 45 minuta ušli su odlučni postići poneki pogodak i potvrditi veliku razliku u kvaliteti. Posebno su raspoloženi bili Bakajev, Promes i Luiz Adriano, svaki iole opasan napad Spartaka išao je preko barem jednog od spomenutih igrača.

Quincy Promes u 51. se minuti dvaput u razmaku od 20-ak sekundi našao u prilici, ali dvaput uspijeva blokirati obrana Slavena, koji je izgledao taktički sjajno postavljeno i odgovorno svih 90 minuta.

Kvaliteta Spartaka došla je do izražaja dvije minute kasnije, Bakajev i Luiz Adriano odigrali su dupli pas na rubu kaznenog prostora, zatim Brazilac odigrava još jedan dupli pas s Promesom i šalje loptu u donji desni kut Markovićevog gola za vodstvo 1:0.

Izgledao je bolje i imao inicijativu u tim trenucima ruski prvak, ali inicijativu nije uspio pretočiti u opasniju priliku za drugi gol. Naprotiv, u 78. minuti izjednačila je Kopićeva momčad. Sav je posao odradila Slavenova mladost - na sredini terena loptu je Rusima ukrao Bistrović, a zatim u šansu gurnuo Bogojevića, koji iskosa s desne strane lijepo šalje prizemnu loptu u lijevi kut Spartakovog gola za konačnih 1:1.