Branimir Korać • petak, 07.07.2017.

Nogometaši Hajduka odigrali su posljednju pripremnu utakmicu u Sloveniji gdje im je protivnik bio Krško. Splićani su slavili s 2:0 golovima u prvom poluvremenu...

Hajduk je zaključio slovenski dio priprema pobjedom protiv Krškog u zatvorenom susretu na stadionu Matija Gubec. Splićani su zasluženo slavili, dominirali su susretom, a Krško je mogao ubilježiti i uvjerljiviji poraz.

Brazilac Gustavo Carbonieri na dan utakmice stavio je potpis na ugovor s Hajdukom, nakon uspješno odrađene probe izborio se za dvogodišnji ugovor, a protiv Krškog krenuo je od prve minute.

U taj susret Splićani su krenuli dobro, odmah počeli stvarati prilike, a već u osmoj minuti došli su do vodstva. Ohandza je bio asistent za Ercega koji je bez većih problema svladao vratara Zalokara.

Nastavio je Hajduk s napadima i nakon vodstva, a do drugog pogotka došao je u 23. minuti kada je Nikola Vlašić s 20-ak metara pogodio sam kut domaćeg gola.

Do kraja prvog dijela Splićani su propustili još nekoliko izglednih prilika, promašajima se posebno istaknuo Erceg i na odmor se otišlo samo s 2:0.

Ništa se posebno nije promijenilo niti u drugom dijelu u kojem je Hajduk i dalje bio bolji protivnik, stvarao prilike, ali Zalokar više nije vadio loptu iz mreže.

Prijetili su Pešić, Prtajin, Borja, Kovačević, no rezultat je ostao onaj iz prvih 25 minuta.

Nakon odrađenih priprema u Sloveniji, Hajduk se vraća u Split i kreće s pripremama za prvu europsku utakmicu protiv Levskog i prvu prvenstvenu utakmicu u novoj sezoni kada će mu protivnik biti Lokomotiva.

• Obrisan korisnik07.07.2017. u 21:26
    "Nakon odrađenih priprema u Sloveniji, Hajduk se vraća u Split i kreće s pripremama za prvu prvenstvenu utakmicu u novoj sezoni kada će mu protivnik biti Lokomotiva." - ja se nadam da će se ipak spremat za Levski