Petar Jenjić • subota, 22.07.2017.

Prvi puta od dolaska Jurgena Kloppa nogometaši Liverpoola osvojili su trofej. U Hong Kongu su igrali finale Premier League Asian Trophyja protiv Leicestera i došli do pobjede 2:1. Sjajan pobjednički pogodak postigao je Coutinho u samoj završnici prvog poluvremena. Dejan Lovren igrao je do 84. minute...

Nogometaši Liverpoola osvojili su Premier League Asian Trophy koji se održavao u Hong Kongu. Redsi su u finalnom dvoboju bili bolji od Leicestera 2:1 čime su došli do prvog trofeja od dolaska Jurgena Kloppa na čelo momčadi.

Sva tri pogotka vidjeli smo u prvom poluvremenu, Leicester je došao do vodstva, ali je Liverpool uspio preokrenuti. Na samom početku nastavka vidjeli smo nekoliko dobrih prilika s obje strane, no rezultat se nije promijenio.

U vodstvo su došle Lisice u 12. minuti iz prvog pravog pokušaja. Christian Fuchs je centrirao s lijeve strane na Islama Slimanija koji glavom matira Lorisa Kariusa.

Nisu se dugo veselili navijači Leicestera jer su Redsi već do kraja poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist. U 20. minuti postigli su pogodak nakon sjajne akcije, Coutinho je proigrao Mohameda Salaha, a Egipćanin glavom pospremio loptu u mrežu.

Trenutak čarolije dogodio se u samoj završnici prvog poluvremena, Coutinho je dobio jednu loptu na rubu kaznenog prostora, pronašao malo slobodnog prostora i odličnim udarcem pogodio rašlje Schmeichelovog gola.

Početkom drugog poluvremena vidjeli smo nekoliko sjajnih prilika. Jaime Vardy dva puta je propustio donijeti Leicesteru poravnanje, dok je na drugoj strani udarac Marka Grujića otišao preko gola.

S obzirom na otvaranje nastavka očekivali smo još poneki pogodak, međutim, u posljednjih pola sata igra se primirila i rezultat se nije promijenio.

Dejan Lovren zamijenjen je u 84. minuti.

U utakmici za treće mjesto Crystal Palace je pogocima Luke Milivojevića i Bakaryja Saka svladao West Bromwich Albion.

Leicester City vs Liverpool 1-2 Full Highlights... by Movie_HD_2015