Hrvatski Telekom Prva liga, 2. kolo, 23.07.2017, 21:00 h, Aldo Drosina
Suci: Dalibor Mlakar, Ivica Modrić, Krunoslav Ambrinac
1:1(1:0) Osijek
Petar Bočkaj 83'
Osijek

Branimir Korać • nedjelja, 23.07.2017.

U posljednjem susretu drugog kola HT Prve lige Osijek je odigrao samo 1:1 na gostovanju u Puli kod Istre 1961. Osječani su bili na koljenima do 83. minute kada Petar Bočkaj iz slobodnog udarca s preko 25 metara uz lošu reakciju Ivušića zabija za bod. Domaćin je od 27. minute bio u vodstvu golom Dejana Maksimovića...

Lekcija iz dvoboja protiv Rudeša nije naučena i Osijek će morati na popravni. Nakon što je u prvom susretu drugog pretkola Europske lige Osijek nadigrao Luzern s 2:0, ugostio je Rudeš, Zoran Zekić logično je izmiješao momčad imajući u vidu da ga za nekoliko dana očekuje i uzvrat, a zamjene nisu oduševile i Rudeš je izvukao remi.

Uoči gostovanja u Puli u drugom kolu provlačila se ista priča, spominjao se Rudeš i upozoravalo da se takav rezultat ne smije dogoditi i u Puli. Međutim upozorenja nisu pomogla, Istra 1961 je poput Rudeša imala vodstvo, bila je blizu pobjede, ali Osijek je ponovno izvukao remi.

Tek kada su u igru u drugom dijelu ušli Ejupi, Grezda i Bočkaj, situacija se počela mijenjati, a upravo Bočkaj bio je strijelac pogotka vrijednog boda.

Puljani su dočekali dvoboj puni problem, Darko Raić Sudar nema pojma s kakvim kadrom će nastaviti sezonu s obzirom da se očekuju daljnji odlasci, ali i dolasci, no uspio je momčad mobilizirati i odigrati dobru utakmicu.

Već u drugoj minuti Istra 1961 bila je blizu vodstva. Loše je reagirao Borna Barišić, do lopte je u odličnoj poziciji došao Ukrajinac Ivan Matjaž, ali i njegov i Gržanov naknadni pokušaj odlično je obranio Malenica.

Osječani su prvi put ozbiljnije zaprijetili sredinom prvog dijela kada je nakon dobre akcije Jambor pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla ipak daleko od vratnice.

Istra je tri minute kasnije ipak stigla do vodstva. Miloš je odlično povukao napad domaćina, ubacio u kazneni prostor gdje Matjaž glavom prebacuje loptu na drugu vratnicu do potpuno samog Dejana Maksimovića koji lakoćom zabija.

Do kraja prvog dijela izuzev pokušaja Lope iz slobodnog udarca, nije bilo ozbiljnije prijetnje po oba vratara i Puljani su na odmor otišli s prednosti 1:0.

U drugom dijelu dosta rastrgana igra i kada se već činilo da Osijek neće doći do poravnanja, pomogao je vratar Ivušić i gosti izjednačuju. U 83. minuti Petar Bočkaj zapucao je iz slobodnog udarca preko 25 metara, udarac nije bio posebno jak, Ivušić je bio na lopti, ali ona mu kroz ruke prolazi u mrežu.

Do kraja su Osječani pokušavali preko Grezde i Ejupija, no rezultat se nije mijenjao i morali su se zadovoljiti i drugim ovosezonskim remijem 1:1.