Dario Dodić • ponedjeljak, 24.07.2017.

Nogometaši Intera pobjedom su otvorili nastup na International Champions Cupu, s minimalnih 1:0 svladali su Lyon u kineskom Nanjingu, uz vrlo dobar nastup Ivana Perišića...

Inter je odigrao prvu pripremnu utakmicu u Aziji, pobjedom je otvorio nastup na International Champions Cupu, u Nanjingu je s 1:0 porazio momčad Lyona.

Nije to bila posebno atraktivna utakmica, pogotovo u prvih 45 minuta, ali u nastavku trener milanske momčadi Luciano Spalletti uvodi nekoliko igrača, među njima Ivana Perišića, Stevana Jovetića, Gabriela i Kondogbiju, koji su unijeli puno živosti na travnjak.

Inter je na otvaranju drugog dijela posve dominirao, posebno su raspoloženi bili Perišić i Jovetić. Prvu priliku za Inter u nastavku kreirao je hrvatski reprezentativac, s lijeve je strane visokom loptom uposlio Kondogbiju, čiji atraktivan pokušaj škaricama završava malo pokraj gola. Jovetić je već u 52. minuti mogao do pogotka. Odlično ga je uposlio Joao Mario, Crnogorac prolazi trojicu Lyonovih braniča i dobro puca, ali još bolje brani Gorgelin. U nastavku akcije Jovetić je pokušao uposliti Perišića, ali lopta je bila previsoka.

Mučio se Lyon s izlaskom iz svoje polovice 20-ak minuta, ali kad se napokon uspio othrvati pritisku Intera dobro je priprijetio - igrala se 65. minuta, sjajno je tukao Memphis Depay s 20-ak metara, Padelli odličnom reakcijom čuva svoju mrežu netaknutom.

U 67. minuti priliku je dobio i Marcelo Brozović. Kao i Perišić odigrao je vrlo dobro, većinom u obrambenim zadacima i povezivanju obrane i napada.

Jedini pogodak na susretu pao je u 74. minuti kada je Jovetić ukrao loptu Lyonovoj obrani, poslužio na boku raspoloženog Joaa Marija koji se lagano rješava svojeg čuvara i šalje povratnu loptu u srce šesnaesterca, točno na noge Jovetića koji lagano zabija za pobjedu Intera.