Dario Dodić • četvrtak, 27.07.2017.

Nogometaši Intera ubilježili su novu pobjedu na International Champions Cupu. Nakon pobjede protiv Lyona Inter je u Singapuru s 2:0 svladao Bayern München uz sjajnu igru Ivana Perišića...

Nakon odličnog poluvremena protiv Lyona Ivan Perišić odigrao je još bolju utakmicu u dresu Intera, uz dvostrukog strijelca Edera bio je najbolji igrač milanske momčad u pobjedi 2:0 protiv njemačkog prvaka Bayerna. Bayern je izgledao kao blijeda sjena momčadi koja je prije nekoliko dana posve nadigrala Chelsea.

Perišić je odigrao gotovo čitavu utakmicu, brzim prodorima i driblinzima ubijao je u pojam Bayernove braniče, a istaknuo se i sjajnom asistencijom za drugi pogodak Edera.

Trener Bavaraca Carlo Ancelotti na travnjak je poslao prilično jak sastav, od značajnijih promjena jedino je dvostrukog strijelca protiv Chelseaja Thomasa Müllera ostavio na klupi, umjesto njega priliku je dobio James Rodriguez i nije impresionirao. Tek su Ribery i Coman zaslužili prolazne ocjene u prvom poluvremenu, na žalost Bayerna raspoloženi Ribery zaradio je nezgodnu ozljedu desnog stopala pa je u 33. minuti morao biti iznesen s travnjaka.

Upravo je Ribery kreirao najbolju priliku za Bayern u prvom dijelu. U šestoj je minuti lijepo prošao Valera i D'Ambrosija i silovito opucao s nekih 13 metara, lopta je išla pod gredu, ali sjajno brani Handanović. Bilo je to praktički sve što smo vidjeli od njemačkog prvaka u prvih 45 minuta.

Dvije minute nakon Riberyjevog pokušaja Inter je poveo - igrala se osma minuta, s desne je strane u srce Bayernovog šesnaesterca poslao loptu Candreva, Eder lukavo zaobilazi mladog Götzea i glavom pogađa gornji desni kut za vodstvo milanskog sastava.

20-ak minuta kasnije bilo je 2:0 za Inter. Nagatomo je odlično osjetio Perišićev bijeg po lijevoj strani i poslao pravovremenu loptu, hrvatski je reprezentativac uočio Edera u sredini i u punom trku lijevom nogom poslao milimetarski preciznu loptu u kazneni prostor Bavaraca, Eder se samo naklonio i glavom povisio prednost Intera na 2:0.

Pao je tempo u nastavku, oba su trenera napravila nekoliko zamjena, a iako je signalizirao da je vrijeme za izlazak već oko 60. minute, Perišić se u igri zadržao sve do 84. minute. Upravo je oko 60. minute Perišić mogao uz asistenciju upisati i pogodak. Lukavo su odigrali nakon prekida igrači Intera, Perišić bježi iza leđa obrani Bayerna, ali iskosa iz dosta teške situacije puca malo preko gola.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu Bayern je imao preko Interovog igrača Mirande u 79. minuti. Po desnoj je strani prošao Müller, ubacio u sredinu, branič Intera u pokušaju čišćenja šalje opasnu loptu u gornji desni kut svog gola, ali na mjestu je bio Handanović i odličnom reakcijom sačuvao mrežu netaknutom.

Priliku je u dresu Intera u posljednjih 30-ak minuta dobio i Marcelo Brozović, vidjelo se da je željan igre, ali nije se posebno istaknuo.