Vodeni sportovi

Zlato, zlato, zlato!

Dario Dodić • subota, 29.07.2017.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija svjetski je prvak! U budimpeštanskom grotlu protiv domaćina Mađarske izabranici Ivice Tucka još su jednom pokazali da su najbolji na svijetu, zlato je uhvaćeno rezultatom 8:6...

Hrvatska - Mađarska 8:6 (4:0, 0:2, 2:2, 2:2)

HRVATSKA: Bijač (11 obrana), Macan (1), Fatović, Lončar (1), Joković (1), Buljubašić, Vukičević, Bušlje, Sukno (3), Krapić, Šetka, Garcia (2), Marcelić

Mađarska: Nagy (12 obrana), Torok (1), Manhercz (1), Zalanki, Vamos (3), Hosnyanszky, Decker, Gor-Nagy, Erdelyi (1), Varga, Mezei, Harai, Decker

Hrvatska je na svjetskom tronu! Demonstracija hrvatske sile trajala je od prvog dana Svjetskog prvenstva u Budimpešti, na putu su svladani moćni Talijani, najmoćniji Srbi, a u finalu nije moglo slađe, poraženi su i domaćini - Mađari. Deset godina čekala je Hrvatska na novo svjetsko zlato. Kontinuitet koji je donio Ivica Tucak napokon je nakon iritantnog nam srebra okrunjen zlatom, Hrvatska je najbolja na svijetu!

Sandro Sukno zaslužio je spomenik ili dva, Xavi Garcia pokazao je da je veća Hrvatina od mnogih Hrvata, Marko Bijač da je unatoč mladosti vratar za velike utakmice. Svaka čast svim momcima, ali ovaj je trojac izgurao Hrvatsku do zlata.

Kako je krenulo činilo se da se Mađarskoj sprema pravi potop. Hrvatska odlično otvara finale, Garcia razigrava, a Sukno, Lončar, Joković i Macan zabijaju. Bijač je zaključao vrata i Hrvatska četvrtinu završava s nevjerojatnih 4:0.

Tu je sve stalo. Stalo do zabrinjavajuće granice, barem kada je igra u napadu u pitanju. Jer Hrvatska nije postigla pogodak idućih 14 minuta. I kad su Barakude sve dobro odigrale okvir gola nije dopuštao lopti da se zakotrlja u mreži. Funkcionirala je, srećom, obrana pa su se Mađari pošteno namučili kako bi se vratili u igru. Erupcija oduševljenja domaćih navijača stigla je tri minute prije kraja treće dionice kada je Manhercz s igračem više zabio za 4:4.

Oglasila su se zvona za uzbunu, ali se napokon ona sreća koja je Hrvatima okrenula leđa tijekom druge i treće četvrtine osmjehnula, jedini je hrabro povukao Xavi Garcia i uz puno sreće dvaput zabio od bloka. Lakše se diše, Hrvatska ima 6:4. Bijač je s druge strane svoj posao odradio maestralno, uštopao je i ubio u pojam Vargu, Hrvatska u zadnju četvrtinu ulazi s dva gola prednosti.

Opet smo se ponadali da je gotovo kada Sukno šalje bombu za 7:4, ali uporni Mađari ne puštaju zlato tako lako, Vamos zabija dvaput i vraća domaćine na minus 1. Za sve su imali rješenja Mađari, samo ne za Sandra Sukna. Kapetan Hrvatske pod faulom iz nemoguće situacije šalje novu bombu i šalje Mađarima srebro. Hrvatska je najviše pokazala i savršen turnir okončala na savršen način. Bravo Ivica Tucak, bravo momci!

• Tko Gdje30.07.2017. u 00:51
    Gledao sam naše u Melbournu kad smo osvojili zlato ali ovo je još slađe. Svaka čast!
    Tko Gdje
  • Šaljivac30.07.2017. u 00:06
    Mislim da ovaj naslov nitko od nas nije očekivao,a prije polufinala je bilo "Ajme samo da nas srbi ne išamaraju opet!". Najslađi su naslovi kad te svi podcjenjuju i ne očekuju ništa. Neka se i ostale selekcije nauče nekim stvarima od vaterpolista. Najmanje love dobivaju,ne žale se na suce,loš... [više na forumu]
    Šaljivac
  • narada10829.07.2017. u 23:17
    Kao prvo ovo je dokaz da je moja teorija "Zdrijeb nam nije vazan - ako smo pravi" tacna. Dobili smo ih sve. Ma da mi ovaj gubitak kontrole nad utakmicom u drugoj /4 i djelom trece dosta izgledalo kao zaj....ncija sta je naravno riskantno kad igras protiv domacina a imas suce koje su u takvim... [više na forumu]