Dario Dodić • subota, 29.07.2017.

Nogometaši Paris Saint-Germaina peti put su zaredom osvojili francuski Superkup. U prvoj službenoj utakmici sezone Parižani su svladali aktualne prvake, momčad Monaca, za koje je na vratima bio Danijel Subašić. U sjajnom se izdanju navijačima PSG-a predstavio Dani Alves...

Pet puta zaredom momčad Paris Saint-Germaina osvajala je francuski Superkup. Petu uzastopnu titulu momčad Unaija Emeryja dohvatila je u gradu Tangeru u Maroku, svladavši preokretom prvake, nogometaše Monaca, uz maestralnu partiju novopridošlog Danija Alvesa.

Iako je već u kasnim nogometnim godinama, Brazilac je bio od samog početka susreta najaktivniji na travnjaku. Gotovo svaka opasnost po vrata Danijela Subašića stizala je preko Alvesa, no hrvatski je reprezentativni vratar držao vrata zaključanima u prvom dijelu. Najbolju priliku za Parižane imao je Cavani, ali odlično je obranio Subašić.

Monaco je, pak, svoju priliku u prvom dijelu iskoristio. Svjesno su prvaci prepustili kontrolu igre Parižanima, a onda su lijepom transformacijom iz obrane u napad došli do vodstva. Tielemans je s polovice uposlio Sidibea, koji lukavo matira Areolu za vodstvo Monaca.

U nastavku je PSG pojačao pritisak, što je urodilo pogotkom za izjednačenje u 51. minuti. Sidibe je napravio nepotreban prekršaj na 28 metara od Subašićevog gola, iziritiran jer je nekoliko minuta ranije sudac propustio dosuditi prekršaj na njemu. Dani Alves je izveo slobodnjak, maestralno pogodio gornji lijevi kut kraj nemoćnog Subašića i tako se navijačima PSG-a u prvoj službenoj utakmici predstavio pogotkom.

Opsada Monacovog gola se nastavila, PSG je namirisao krv i vrlo brzo zadao smrtonosni udarac. Igrala se 63. minuta, Alves se ubacio iza Monacove obrane na desnoj strani i u sredini visokom loptom pronašao Rabiota, koji glavom zabija pod gredu za konačnih 2:1 i novi Superkup za parišku momčad.