Dario Dodić • nedjelja, 30.07.2017.

Barcelona je osvajač sjevernoameričkog izdanja International Champions Cupa nakon što je u posljednjoj utakmici, u prvom El Clasicu ove sezone s 3:2 svladala Real Madrid. Valja istaknuti sjajne nastupe Matea Kovačića i Ivana Rakitića...

Ljubitelji nogometa u Miamiju dobili su ono što su očekivali kad su kupili ulaznice za veliki ogled Barcelone i Real Madrida - spektakl. Vidjeli su pet golova ponajboljih nogometaša svijeta i pobjedu Barce 3:2.

Sva trojica Hrvata započela su u prvim sastavima, Ivan Rakitić kod Barcelone, Mateo Kovačić i Luka Modrić kod Real Madrida. Raketa je još jednom zabio Realu, dok je najbolji kod Kraljevskog kluba bio upravo Kovačić.

Brzo je golijada otvorena na Hard Rock Stadiumu u Miamiju. Leo Messi trebao je manje od tri minute kako bi načeo mrežu Keylora Navasa. Loše je reagirala obrana Reala, Ramos je izletio u prazno, a Busquets vratio loptu Argentincu, koji se fintom na malom prostoru rješava Modrića, a zatim uz pomoć Varanea zabija za vodstvo Barcelone.

U tim je trenucima Barca bila s igračem manje na terenu jer se vrlo rano ozlijedio Neymar, no Brazilac se brzo vratio u igru i četiri minute kasnije uz pomoć propusta Luisa Suareza poslužio Ivana Rakitića, koji krasno s ruba kaznenog prostora pogađa donji lijevi kut Realovog gola - u sedmoj minuti bilo je već 2:0.

Real se brzo budi nakon početne pomutnje i na krilima sjajnog Kovačića vraća u egal do kraja poluvremena. Prvo je Hrvat u 14. minuti lijepim duplim pasom s Casemirom izbacio nekoliko igrača Barce, zatim predriblao i Piquea i s 18 metara pogodio identično mjesto kao i Rakitić nešto ranije. Cillessen je bio nemoćan, Real smanjuje na 2:1.

Desetak minuta prije poluvremena Real se vraća na 2:2. Kontru je povukao Kovačić, gurnuo brzonogom Marcu Asensiju, koji se sjurio kraj dvojice Barcinih igrača prema protivničkom šesnaestercu, vratio loptu Hrvatu, ovaj mu je pravovremeno gurnuo kraj Jordija Albe - ništa tu nije mogao Cillessen, precizno Asensio pogađa za 2:2.

Silne izmjene u nastavku razvodnile su kvalitetu nogometa, vidjeli smo tek jedan gol, gol koji je osigurao pobjedu Barceloni. Igrala se 50. minuta, Neymar je izveo prekid, Pique izigrao kompletnu obranu Reala, pobjegao im iza leđa i nogom s nekoliko metara matirao Navasa za konačnih 3:2.

Ivan Rakitić igrao je do 73. minute, Modrić je izašao već na poluvremenu, dok je Zidane Kovačića držao u igri do 74. minute.