Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo, 30.07.2017, 19:00 h, Stadion HNK Cibalia
Suci: Igor Pajač, Borut Križarić, Jerko Crnčić
Ahmed Said 56'
Nikola Vlašić 76'
Hajduk

Branimir Korać • nedjelja, 30.07.2017.

Hajduk je stigao do druge ovosezonske pobjede. U Vinkovcima je svladao Cibaliju s 2:1 u susretu u kojem nije briljirao u teškim vremenskim uvjetima na natopljenom terenu...

Ante Kordić
61'
22
Frane Vitaić
72'
13
Zvonimir Filipović
79'
Mladen Bartolović
8
(do 81')
11
(do 46')
Joan Carrillo

Joan Carrillo dvoboj protiv Cibalije iskoristio je i za odmaranje dijela igrača uoči uzvrata protiv Brondbyja na Poljudu u četvrtak, a oni koji su igrali, nisu briljirali. Posljednjeplasirana momčad prvenstva stvorila je dosta problema Hajduku koji je tijesno slavio 2:1, imao je 2:0, a onda je dalekometnim projektilom Vitaić uveo susret u neizvjesnu završnicu gdje su Splićani ipak izdržali.

Prvo ime Hajduka ponovno je bio Nikola Vlašić koji je bio strijelac i asistent te općenito najraspoloženiji igrač Hajduka.

Cibalijini igrači napokon su dobili financijsku injekciju, riješili su se dijela briga i od početka igrali su dobro i motivirano. Već u prvim minutama mogli su do pogotka, ali pokušaj Štrkalja glavom nije bio precizan.

Hajduk je prvi put zaprijetio u 11. minuti kada je Vlašić umalo iskoristio veliku pogrešku Zgrablića kojeg je lopta preskočila, Vlašić je pucao snažno, ali i malo neprecizno.

Ubrzo se nad Vinkovce spustila jaka kiša i do kraja prvog dijela više nije bilo prilika niti na jednoj strani, vodila se žestoka bitka na sredini terena i na odmoru je na semaforu stajalo 0:0.

U drugi dio Carrillo je ušao s Ahmedom Saidom umjesto neprimjetnog Ohandze, a upravo Said doveo je goste u vodstvo. U 56. minuti Vlašić ga je odlično izbacio loptom kroz obranu, Said je došao sam pred Brkića i lakoćom ga svladao.

Cibalia je nakon toga krenula po poravnanje, pokušavali su izvana Plum te ponovno glavom Štrkalj, ali mreža Stipice i dalje je mirovala.

U 76. minuti Hajduk dolazi do drugog pogotka. Duboka lopta iza leđa obrane za Saida koji je bio u zaleđu, njegov pokušaj Brkić brani, ali na odbijenu loptu dolazi Vlašić i šalje ju u praznu mrežu.

Nadu Cibaliji vratio je Frane Vitaić krasnim pogotkom u 82. minuti za smanjenje na 2:1. Opalio je Vitaić s 35 metara, lopta je odskočila pred Stipicom, prevarila ga i ušla uz stativu u mrežu.

Dalo je to nadu Cibaliji koja je opasno pritisnula u završnih deset minuta, Hajduk se posve povukao i za razliku od susreta u Zaprešiću gdje je ispustio vodstvo 2:0, ovdje je ipak stigao do tri boda.

• Obrisan korisnik31.07.2017. u 22:04
    Gdje su veliki borci za pošteno suđenje i oni koji su redovito skakali na svaku pogrešku sudaca u korist Dinama (a bilo ih je)? Ni slova o nezasluženoj pobjedi u Vinkovcima sada su i suci ljudi i mogu pogrješiti naravno!