Branimir Korać • ponedjeljak, 31.07.2017.

U sklopu International Champions Cupa u Foxboroughu su se sastali Juventus i Roma, a susret je okončan bez pobjednika nakon 90 minuta da bi na penale uspješniji bio aktualni talijanski prvak...

Roma je i drugi put upisala poraz nakon izvođenja penala. Prvo ju je na taj način svladao PSG, a sada i Juventus i to sličnim raspletom. Oba susreta okončana su 1:1 da bi Rimljani pali prilikom izvođenja penala.

Juventus je krenuo s udarnom prošlosezonskom postavom prema naprijed, Gonzalo Higuain igrao je u vrhu napada, a odmah iza njega Paulo Dybala, Mario Mandžukić i Juan Cuadrado.

U prvom poluvremenu Juventus je i djelovao bolje, igrao je dobro, uostalom i imao vodstvo, da bi u nastavku susreta Roma uspjela vratiti se u utakmicu i izboriti penale.

Torinski div poveo je u 29. minuti kada je Alex Sandro sjajno proigrao Mandžukića koji malo iskosa dolazi pred vratara Alissona i lakoćom ga vara za vodstvo 1:0.

Mandžukić je na travnjaku ostao do 66. minute kada ga je zamijenio Bernardeschi, a osam minuta kasnije Edin Džeko nakon asistencije Kolarova poravnava na 1:1.

Prilikom izvođenja penala jedini neuspješan bio je mladi Marco Tumminello koji nije zabio u prvoj seriji i Juventus je slavio s 5:4.