Bez većih iznenađenja na startu turnira u Washingtonu, favoriti uglavnom pobjeđivali

Branimir Korać • utorak, 01.08.2017.

U muškoj konkurenciji na turniru u Washingtonu nije bilo većih iznenađenja, a drugo kolo od onih koji se nisu tamo očekivali, izborili su Tommy Paul i Yuki Bhambri...

Amerikanac s pozivnicom Tommy Paul odlično je krenuo u Washingtonu. Prvi protivnik bio mu je Casper Ruud, talentirani Norvežanin koji je predao meč početkom trećeg seta. Ruud je uzeo prvi set, ali drugi izgubio sa 7:5 da bi nakon ulaska u 3:0 zaostatak u trećem setu, stisnuo ruku Paulu.

Predajom protivnika u drugo kolo prošao je i Indijac Yuki Bhambri koji je eliminirao Stefana Kozlova. Bhambri je vodio 7:5, 2:0 kada je Kozlov ušao u probleme, a na savjet trenera odlučio je predati meč kako ne bi došlo do pogoršanja ozljede.

Švicarac Henri Laaksonen svladao je Vaseka Pospisila i tako nastavio s dobrim igrama. I prošlog tjedna na zemlji je bio bolji od Pabla Cuevasa i držao u neizvjesnosti Davida Ferrera, a sada je svladao još jednog igrača koji je na ATP ljestvici ispred njega. Pospisil je u trećem setu vodio 3:1 i onda jednostavno nestao te izgubio pet gemova u nizu.

Nicolas Mahut jako je pao u formi stoga je pobjeda protiv Thomasa Fabbiana za njega sjajna vijest. Još od turnira u Miamiju Mahut se muči, od tada je upisao samo dvije pobjede i ubilježio niz razočaravajućih poraza. No ovdje je bio u dobrom izdanju i izborio prolaz.

U ostalim susretima favoriti nisu imali problema, a najzanimljivije bilo je u dvoboju između Daniila Medvedeva i Reillyja Opelke koji je slavio u tie-breaku trećeg seta gdje je spasio i meč loptu.