Premier liga, 1. kolo, 11.08.2017, 20:45 h
Arsenal 4:3 Leicester City
Leicester City

Sjajno otvaranje Premier lige: Arsenal preokretom i golovima igrača s klupe svladao Leicester

Mihaela Bradovski • petak, 11.08.2017.

Sjajnu utakmicu odigrali su Arsenal i Leicester u prvom kolu Premier lige. Nakon 95 izvrsnih minuta Arsenal je odnio pobjedu 4:3 golovima u posljednjih deset minuta nakon što je Leicester ušao u završnicu s vodstvom 3:2...

Odlična utakmica izrazito visokog ritma, prepuna prilika i kvalitetnog nogometa odigrana je na Emiratesu. Leicester nije izdržao opsadu gola i u završnici susreta ipak je pokleknuo te je Arsenal stigao do pobjede 4:3.

Navijači Arsenala s nestrpljenjem su čekali početak nove sezone koja bi trebala biti bolja od prošle, posebno ako Alexis Sanchez ipak prihvatiti ponuđeni novi ugovor i ostane na Emiratesu. No, kako je krenulo protiv Leicestera, činilo se da će ulazak u sezonu biti traumatičan.

Arsenal je odmah na startu poveo, ali primio je gol iz pogreške i Leicester se nakon samo pet minuta igre vratio u rezultatski egal.

U drugoj minuti Elneny je sjajno ubacio za Alexandrea Lacazettea koji odličnim trzajem glave šalje loptu neobranjivo u sam kut Schmeichelovog gola.

Vrlo brzo gosti su uzvratili. U petoj minuti nakon ubačaja u kazneni prostor Petr Čech otišao je u prazno, našao se na ničijoj zemlji i za to je stigla kazna. Maguire je vratio loptu u sredinu gdje Shinji Okazaki glavom šalje loptu u mrežu.

Tu nije bio kraj. U 29. minuti Leicester je već imao 2:1. Arsenal je izgubio loptu na svojoj polovici, ona je došla do Albrightona koji ubacuje u sredinu, a Jamie Vardy zakucava je u mrežu.

Nisu gosti zadržali vodstvo do odmora, u najgorem trenutku, posljednjim trenucima prvog dijela, obrana Leicestera je stala tražeći zaleđe, a Kolašinac je fino asistirao Welbecku za 2:2 na odmoru.

Drugi put u susretu Leicester je poveo u 56. minuti. Mahrez je ubacio iz kornera, obrana Arsenala nije dobro pratila Vardyja koji glavom zakucava loptu u mrežu.

Uslijedio je žestok pritisak domaćina, prilike su se nizale, a lopta nije htjela u gol. Sve do 83. minute.

Tada Aaron Ramsey dobiva loptu u kaznenom prostoru, odlično reagira i sjajnim udarcem pogađa za 3:3.

Taj pogodak dodatno je podignuo domaćina koji dvije minute kasnije dolazi do novog pogotka. Granit Xhaka ubacio je iz kornera, Olivier Giroud bio je pod prekršajem, ali svejedno je uspio glavom poslati loptu u mrežu za pobjedu domaćina.

Zasluženo slavlje Arsenala uz dva pogotka igrača koji su ušli s klupe kada je domaćin gubio 3:2.