Premier liga, 1. kolo, 12.08.2017, 18:30 h
Brighton & Hove
Brighton & Hove 0:2 Manchester City
Manchester City

Mihaela Bradovski • subota, 12.08.2017.

Manchester City novu sezonu otvorio je gostujućom pobjedom kod novaka u ligi Brightona. Momčad Pepa Guardiole do pobjede je došla golovima u drugom poluvremenu te je na kraju slavila 2:0...

Zaslužena i očekivana pobjeda za Manchester City kod Brightona koji je prošle sezone osvojio drugo mjesto u Championshipu i izborio promociju. U prvom susretu pokušao je pružiti što jači otpor znatno snažnijem protivniku, međutim ipak je na kraju upisao poraz.

Pep Guardiola nastavio je tradiciju te je u svakoj utakmici prvog kola od 2008. godine upisao pobjedu. Njegova momčad potpuno je dominirala susretom, imala ogromnu prednost u posjedu lopte, ali to je pretočila samo u dva pogotka.

Domaćini su već sredinom prvog poluvremena bili prisiljeni na prvu izmjenu kada je zbog ozljede igru napustio Izzy Brown, a zamijenio ga Jamie Murphy i solidno odradio svoj dio posla.

U prvom poluvremenu City je imao nekoliko prilika, međutim nije ih iskoristio te je ipak bolje izgledao u drugom dijelu kada je i postigao pogotke.

Embed from Getty Images

Već na startu drugog dijela trebao je povesti nakon što se u odličnoj prilici našao Sergio Aguero, ali napadač Cityja je odugovlačio i u konačnici pucao loše pokraj gola.

Što nije napravio tada, napravio je u 70. minuti. Nakon brze kombinacije i dodavanja Davida Silve, Argentinac je došao sam pred Ryana i rutinski zabio za vodstvo.

Pet minuta kasnije rješenje susreta. Fernandinho je ubacio u sredinu za Jesusa kojeg je nadskočio Lewis Dunk, ali nespretno poslao loptu u svoju mrežu.

City je tako zasluženo slavio, ali nije briljirao. Tek je početak sezone i Guardioli su u ovom trenutku bodovi ipak puno važniji od dojma.