Sudački poguranac: Teška kazna za Cristiana Ronalda zbog odgurivanja suca u Superkupu

Dario Dodić • ponedjeljak, 14.08.2017.

Kao što se i očekivalo Cristiano Ronaldo zaradio je dodatnu suspenziju zato što je u prvoj utakmici španjolskog Superkupa gurnuo suca Bengoetxheu nakon što mu je ovaj pokazao crveni karton...

Sinoćnje isključenje Cristiana Ronalda nakon samo 20-ak minuta provedenih u El Clasicu danas je dobilo i epilog. Portugalac je zbog toga što je odgurnuo suca Ricarda de Burgosa Bengoetxeu nakon što mu je ovaj, po mnogima nepravedno, pokazao crveni karton, zaradio suspenziju. Ronalda neće biti u uzvratu španjolskog Superkupa u Madridu, a morat će propustiti i čak četiri utakmice La Lige nakon što ga je vodstvo lige suspendiralo na pet utakmica.

Podsjetimo, Ronaldo je u sinoćnjoj pobjedi Reala 3:1 protiv Barcelone na Camp Nouu sudjelovao tek 20-ak minuta. Nakon što je u drugom poluvremenu ušao u igru postigao je krasan gol za vodstvo gostiju 2:1 i zaradio prvi žuti karton zbog skidanja dresa. Par minuta kasnije sudac Bengoetxea, koji je poprilično utjecao na utakmicu svojim slabim odlukama, procijenio je kako je start Umtitija na Ronalda u kaznenom prostoru Barce bio simuliranje Portugalca, iako je kontakta očito bilo, pa mu je dodijelio i drugi žuti, odnosno crveni karton. Iziritirani Ronaldo lagano ga je odgurnuo zbog čega je kazna preinačena iz očekivane jedne utakmice u puno težih pet utakmica suspenzije.

"Kad sam mu pokazao crveni karton igrač me lagano odgurnuo u znak negodovanja", stoji u sučevom komentaru u zapisniku. Prema članku 96. takvo ponašanje prema sucima u Španjolskoj se kažnjava s četiri do 12 utakmica kazne pa se može zaključiti kako je Portugalac još dobro prošao iako Madriđanima ostaje gorak okus spoznaje kako do isključenja vjerojatno nije niti trebalo doći.