Dario Dodić • ponedjeljak, 14.08.2017.

Još su četiri momčadi osigurale plasman u šesnaestinu finala njemačkog Kupa. Schalke se poprilično namučio protiv berlinskog niželigaša Dynama, kao i Hertha u Rostocku, gdje je zbog nereda na tribinama susret dvaput bio prekinut...

Uz više muke no što se očekivalo Schalke je prošao u iduću rundu njemačkog Kupa. Gostovao je Bundesligaš u Berlinu kod BFC Dynama i tek u završnici slomio otpor niželigaša.

Pobijedio je Schalke 2:0 zahvaljujući Ukrajincu Konopljanki, koji je dvaput pobjegao domaćoj obrani, u 78. minuti na dodavanje Goretzke te u prvoj minuti sudačke nadoknade - za gol vrlo sličan prvom asistirao mu je Meyer.

Nemilih scena nije nedostajalo u Rostocku, gdje je Hansa ugostila berlinsku Herthu. Gosti su slovili za velikog favorita protiv trećeligaša, no pobjedu su osigurali tek u posljednjih pet minuta susreta, koji je zbog nereda na tribinama bio dva puta prekidan.

Mrežu domaćeg vratara Blaswicha načeo je Weiser lijepim pogotkom u 86. minuti, za konačnih 2:0 zabio je Vedad Ibišević u drugoj minuti sudačke nadoknade, pospremivši loptu u praznu mrežu na dodavanje Leckieja.

Paderborn je na svom travnjaku s 2:1 svladao momčad St. Paulija, dok je Nürnberg slavio u gostima kod Duisburga s 2:1.