Europska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 17.08.2017, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, Zagreb
Suci: Andris Treimanis, Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasjonnikovs, Aleksandrs Golubevs (svi Latvija)

Dario Dodić • četvrtak, 17.08.2017.

U petoj minuti sudačke nadoknade, pogotkom Angela Henriqueza, Dinamo se spasio sramote na Maksimiru u posljednjem pretkolu Europske lige. U prvoj utakmici protiv Skenderbeua slovili su Modri za velike favorite, ali to na travnjaku nisu pokazali. Dugo je Skenderbeu imao vodstvo, ali je Henriquez barem donekle spasio obraz hrvatskom doprvaku, završilo je 1:1...

Segun Adeniyi
69'
17
Gjergj Muzaka
81'
22
Bruno Dita
88'
Ilir Daja

Teško je išta pozitivno reći o igri Dinama u prvoj utakmici posljednjeg pretkola Europske lige protiv Skenderbeua. Očekivala se lagana pobjeda hrvatskog doprvaka protiv albanske momčadi, ali na travnjaku smo vidjeli sve osim lagane pobjede. Naprotiv, Dinamo je izgledao bezglavo iako je imao dominaciju u posjedu lopte.

Kombinatorike nije bilo, Dinamovi su nogometaši izgledali bezvoljno i anemično, dok je gost, iako očito kvalitetom podređen Dinamo, pametno znao koristiti svoje prednosti. Strpljivo je Skenderbeu čekao svoje prilike, a nekoliko ih je i dočekao. U desetoj minuti gosti su postigli regularan pogodak, koji pogreškom linijskog suca i na sreću Dinama nije priznat.

I u nastavku prvog dijela Skenderbeu je imao bolje prigode. Bivši Dinamovac Marko Radas dobro je testirao Livakovića, koji je danas bio jedna od svijetlijih točaka domaćeg sastava.

Dinamo je u susret ušao bez Soudanija, Olma i Antolića, kojeg je zamijenio Doumbia i mora se reći solidno odradio posao u veznom redu. Brzo im se u funkciji gledatelja priključio i Ante Ćorić, već u 36. minuti morao je izaći zbog ozljede.

Minutu kasnije Skenderbeu je posve zasluženo došao do vodstva. Bila je to brza kontra u kojoj je glavninu posla odradio Gavazaj, u prostor je gurnuo loptu za pravovremeno utrčalog Latifija, čiji prvi pokušaj brani Livaković. Na nesreću Modrih lopta se odbija albanskom napadaču koji iz drugog pokušaja zabija u praznu mrežu.

Najaktivniji i ujedno najneprezicniji kod Dinama bio je Junior Fernandes, gotovo sve opasno išlo je preko njega, a u 41. minuti je u iz slobodnog udarca pucao malo pokraj lijeve spojnice.

U nastavku se Skenderbeu posve zatvorio, a Dinamo krenuo s jalovom opsadom gostujućeg gola. Odmah na otvaranju drugog dijela Hodžić izbija pred Shehija, brani kapetan gostiju.

U završnici Cvitanović gura u igru Henriqueza, napadača koji dugo ne ispunjava svoju osnovnu ulogu, postizanje golova. Činilo se kako će nastaviti u tom tonu kada je u 84. minuti prokockao najbolju Dinamovu prigodu za izjednačenje. S desne mu je strane ubacio Moro, Čileanac je na nekih pet metara od gola postavio nogu, ali Shehi sjajno refleksno brani.

Ipak, Henriquez prekida svoje prokletstvo duboko u sudačkoj nadoknadi, nakon ubačaja gotovo s centra Fernandes glavom šalje loptu prema golu Skenderbeua, na putu joj se našao Henriquez i glavom je uz pomoć Shehija poslao u mrežu za konačnih 1:1.

• vjesu17.08.2017. u 21:57
    Ne cudim se ovom rezultatu. Ne sjecam se slabijeg Dinama jos od lige za opstanak. Ova momcad nema jednostavno potencijala. Losa klupska politika je dovela do toga da smo u rangu Odda i Skenderbeua. Zalosno, ali je bilo za ocekivati da ce se to jednog dana dogodit.
    vjesu
  • narada10817.08.2017. u 21:16
    e j..i ga, nisu Albanci u nogometu ono sto su jednom bili... ali nije ni Dinamo. Medutim sada se mogu tijesiti, imaju "velikih" 1:1 Pff.