Europska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 17.08.2017, 21:05 h, Goodison Park
Suci: Ivan Kružliak, Martin Balko, Branislav Hancko (Slovačka)
Idrissa Gueye 45'
2:0(2:0) Hajduk
Hajduk

Petar Jenjić • četvrtak, 17.08.2017.

Bijeli nisu uspjeli postići pogodak na gostovanju u Liverpoolu, Everton je na svom Goodison Parku slavio 2:0 i mirnije može ići na uzvrat u Split koji se igra za tjedan dana. Hajduk je imao nekoliko dobrih prilika u drugom poluvremenu i prava je šteta što jedna nije završila u mreži...

Tom Davies
46'
29
Dominic Calvert-Lewin
63'
21
Muhamed Bešić
76'
Ronald Koeman
11
(do 66')
18
(do 66')
Joan Carrillo

Everton se pokazao kao kvalitetnija momčad, posebno u prvom poluvremenu, kada je postigao dva pogotka, iako su oba bila produkt pogreške Hajdukovih igrača koji su u izgledali previše impresionirani.

U nastavku su se domaćini povukli, Hajduk igrao opuštenije i to pokušao iskoristiti, ali nije uspio matirati odličnog domaćeg vratara. Ipak, ostaje nada kako će uzvrat biti bolji.

Bilo je vidljivo od početka kako se radi o jačoj momčadi. Everton je odmah krenuo jako i s vrlo visokim pritiskom. Obrana je stajala gotovo na polovici terena, desna strana zadavala je najviše problema Hajdukovoj obrani koja je uspijevala odbiti napade momčadi iz Liverpoola.

Prvu ozbiljniju priliku Hajduk je zaprijetio prema golu Pickforda, s ruba kaznenog prostora pucao je Nikola Vlašić, ali pored gola. Ipak, bilo je samo pitanje vremena kada će Everton doći do vodstva, Leighton Baines je ubacio s lijeve strane, najviši u skoku bio Michael Keane i poentirao za vodstvo.

Greške se skupo plaćaju što se dogodilo u završnici poluvremena, Savvas je izgubio loptu na tridesetak metara, Wayne Rooney je proigrao Idrissu Gueye koji je matirao Dantea Stipicu. Pokušali su Vlašić i Hamza Barry još zaprijetiti golu Evertonu, ali ravno u Pickforda.

Domaćin je bio zadovoljan rezultatom prvog poluvremena i u nastavak krenuo u nešto opuštenijem ritmu te donio Hajduku nešto više hrabrosti prema naprijed. Najbolju priliku na susretu Bijeli su imali nakon sat vremena igre, Hamza je u prostoru uposlio Francka Ohandzu koji je odlično pucao s ruba kaznenog prostora, no vratar Evertona još bolje je obranio.

Ulaskom Ante Ercega Hajduk je dobio dodatnu energiju, a napadač Bijelih odlično je prošao i opalio iskosa, ali je Pickford obranio. Nekoliko minuta kasnije pucao je iz daljine Hysen Memolla, no engleski vratar ponovno odbija napad. Rezultat se do kraja nije promijenio i domaćin je zadovoljniji napustio teren.