Petar Jenjić • subota, 19.08.2017.

Odigrano je novih pet utakmica drugog kola Premier lige iz kojih vrijedi izdvojiti pobjedu Southamptona protiv West Hama 3:2. Čekićari su s igračem manje bili u zaostatku dva pogotka, došli do izjednačenja, no penalom u samoj završnici susreta izgubili su bod. Liverpool je na Anfieldu minimalno svladao Crystal Palace, dok je do druge pobjede došao West Bromwich kod Burnleyja...

Liverpool - Crystal Palace 1:0

Teže od očekivanog Redsi su došli do prve pobjede u sezoni. Iako su dominirali kroz cijeli susret, na premijeri na Anfieldu svladali su s minimalnih 1:0 Crystal Palace pogotkom Sadio Manea iz drugog poluvremena.

U visokom ritmu Liverpool je započeo današnji susret i u nepunih 15 minuta imao dvije jako dobre prigode za pogodak. Prvo je Milnerov udarac iskosa obranio Hennessey, da bi Joel Matip upropastio lošu reakciju gostujućeg vratara i glavom poslao loptu daleko od gola.

Osim toga, navijači Redsa nikako nisu mogli biti zadovoljni igrom svojih ljubimaca koji u prvoj domaćoj utakmici sezone nisu uspijevali ozbljnije zaprijetiti. Crystal Palace se organizirano branio i nije dopuštao previše prostora suparničkim nogometašima.

Pet minuta prije kraja dva uzbuđenja u razmaku od desetak sekundi. Prvo je sjajno iz daljine opalio Roberto Firmino, zatim i Jason Puncheon na drugoj strani, ali su vratari odbili oba pokušaja.

Suvereno je krenuo Liverpool u nastavak susreta, Wijnaldum je sjajnim volejem s dvadesetak metara bio najbliže pogotku svoje momčadi, ali je Hennessey sjajno reagirao. Benteke se na suprotnoj polovici našao u sjajnoj prilici, no pucao je vrlo loše.

Bilo je samo pitanje kada će obrana Crystal Palacea posustati. Dogodilo se to u 72. minuti, pogriješila je gostujuća obrana, do lopte je došao Sadio Mane i pospremio iza Hennesseyja. Rezultat se do kraja nije promijenio. Dejan Lovren ušao je u igru u 90. minuti.

Liverpool 1-0 Crystal Palace - All Goals... by try-akatsuki

Southampton - West Ham 3:2

Vrlo dvojbena sudačka odluka koštala je Slavena Bilića i West Ham prvog boda u sezoni. Čekićari su u gostima kod Southamptona imali igrača manje i dva pogotka zaostatka, golovima Chicharita došli do izjednačenja, no domaćin je u samoj završnici susreta dobio sumnjivi jedanaesterac i došao do pobjede 3:2.

Nije dobro krenulo za West Ham, u 10. minuti se našao u zaostatku. Nathan Redmond je lijepo u kaznenom prostoru proigrao Manola Gabbiadinija ljevicom isprve pogađa daljnji kut gola Joea Harta. Vrlo blizu poravnanja gosti su došli u 22. minuti kada je Arnautovićev udarac glavom iz blizine brani Forster.

Ipak, ostalo je na toj prilici, barem što se tiče Arnautovića, austrijski nogometaš dobio je izravni crveni karton u 33. minuti zbog prekršaja nad Stephensom. Pet minuta kasnije stigla je kazna na drugoj strani, Fonte je povukao Davisa u kaznenom prostoru, a sudac dosudio najstrožu kaznu. Siguran izvođač bio je Dušan Tadić.

Unatoč igraču manje igrači Slavena Bilića nisu se predavali i u samoj završnici poluvremena smanjili su zaostatak. Prvi pogodak u sezoni bio je djelo Chicharita koji je pospremio odbijanac u mrežu. Svih 38 pogodaka koje je Meksikanac postigao u Premiershipu zabio je unutar kaznenog prostora.

Domaćin je bio blizu pogotka nakon točno sat vremena igre kada je iz daljine Gabbiadini pogodio gredu. Ipak, do novog pogotka Southampton nije došao, naprotiv Čekićari su došli do poravnanja. Ponovno se najbolje snašao Chicharito i nakon što je Sakho pogodio gredu još jednom pospremio odbijanac u mrežu.

Kada se činilo da će momčadi podijeliti bodove, vrlo dvojben penal dobio je Southampton kada je Zabaleta u skoku odgurnuo Yoshidu. Siguran izvođač bio je Charlie Austin.

Charlie A.(Penalty) Southampton 3-2 West Ham 19... by RussellLerman

All Goals & highlights - Southampton 3-2 West... by goalsarena2017

Leicester - Brighton 2:0

Suverenu pobjedu u prvoj domaćoj utakmici upisao je i Leicester protiv novog prvoligaša Brightona koji će i dalje trebati pričekati na prvu pobjedu. Pogocima na početku prvog i drugog poluvremena Lisice su došle do prva tri boda u sezoni.

Nakon nepune minute igre domaćin je došao do vodstva. Riyad Mahrez je odlično prošao po desnoj strani i opalio s ruba kaznenog prostora, vratar gostiju obranio je njegov pokušaj, na loptu je natrčao Shinji Okazaki i pospremio odbijanac u mrežu. Prvi puta Okazaki je uspio poentirati u dvije uzastopne utakmice od dolaska u Premiership. Podsjetimo, u prošlom kolu zabio je protiv Arsenala.

Na drugi pogodak Leicestera čekali smo drugo poluvrijeme, točnije 54. minutu, Mahrez je ubacio iz kornera, a najviši u skoku io je Harry Maguire i poentirao za povećanje vodstva svoje momčadi.

All Goals & highlights - Leicester City 2-0... by goalsarena2017

Bournemouth - Watford 0:2

Watford je nakon remija protiv Liverpoola uzeo puni plijen kod Bournemoutha pobjedom 2:0. Richarlison je doveo goste u vodstvo u 73. minuti, da bi pobjedu fenomenalnim pogotkom s dvadesetak metara potvrdio Etienne Capoue.

All goals & Highlights - Bournemouth 0-2... by Soccer_LENS

Burnley - WBA 0:1

Prvim i jedinim udarcem u okvir gola West Bromwich je došao i do druge pobjede u prvenstvu. Nakon minimalne pobjede protiv Bournemoutha, WBA je svladao Burnley pogotkom Hal Robson-Kanua iz 71. minute, tek osam minuta nakon što je spomenuti igrač ušao u igru. Isti je igrač dobio i izravan crveni karton sedam minuta prije kraja što nije pomoglo domaćinu doći barem do boda.

• abracadabra19.08.2017. u 18:55
    Liverpool je trebao davno riješiti utakmicu, i prije nego je ušao Salah. Robertson u debiju na Anfieldu odigrao dobro, na kraju skoro i zabio gol, u svakom slučaju pokazao se boljim od Morena.