Hrvatski Telekom Prva liga, 6. kolo, 19.08.2017, 21:00 h, Rujevica
Suci: Duje Strukan, Goran Perica, Mario Pepur
2:1(0:1) Lokomotiva
Lovro Majer 17'
Lokomotiva

Branimir Korać • subota, 19.08.2017.

Rijeka je prekinula niz utakmica bez pobjede slaveći na Rujevici protiv Lokomotive. Do pobjede je došla vrlo teško pogotkom Florentina Mateija u 94. minuti susreta...

Matjaž Kek izmiješao je momčad u odnosu na onaj sastav koji je igrao u Grčkoj, no nova imena nisu donijela dodatnu energiju i svježinu. Lokomotiva je pošteno namučila njegovu momčad, vodila je do 81. minute, imala bod u džepu do 94., ali drugo kolo zaredom nije znala sačuvati prednost i ponovno je protivnik preokrenuo u završnici susreta.

Prvu izglednu priliku Riječani su imali već u petoj minuti kada je Matei odlično pronašao Črnica u kaznenom prostoru, Slovenac je iz prve gađao donji kut Šemperovog gola, ali lopta je prošla uz vratnicu.

Riječani su imali inicijativu, ali Lokomotiva je ipak prva stigla do pogotka. U 17. minuti krenuo je brzi napad gostiju, pokušaj Babića nije prošao, ali odbijena lopta dolazi do Doležala koji izlazi sam pred Prskala, zatim u sredini vidi potpuno samog Majera, a on šalje loptu u praznu mrežu.

Četiri minute kasnije Riječani su tražili kazneni udarac nakon dvoboja Capana i Vešovića u 16 metara, crnogorski reprezentativac završio je na travi, ali Duje Strukan< pokazao je da se igra nastavi.

Pritisnuli su domaćini tražeći pogodak za poravnanje, a sjajnu priliku imao je u 26. minuti Matei. Dosuđen je slobodni udarac u idealnoj poziciji na 17 metara, Rumunj je odlično pucao, ali Šemper je izvukao vrhunsku obranu i spasio svoju momčad.

Mladi vratar Lokosa branio je odlično i u nastavku poluvremena, dobrim postavljanjem i kvalitetnim obranama zaustavljao je pokušaje Bradarića i Črnica izvan 16 metara i na odmor se otišlo vodstvom gostiju 1:0.

U drugom dijelu stiglo je osvježenje, tijekom poluvremena jaka kiša spustila se nad Rijeku, a na travnjaku malo toga se promijenilo. I dalje je trajao pritisak domaćina koji je od početka drugog poluvremena pokušavao doći do pogotka, ali to nije uspio, nije mogao čak niti do one čiste izrazite prilike.

Lokomotiva se odlično branila i svi napadi Rijeke odbijali su se od gostujuće obrane te je bilo vrlo malo pravog posla za Šempera.

Vratar Lokosa postao je zaposleniji tek u zadnjih 15 minuta susreta kada su domaćini počeli ozbiljnije prijetiti preko Hebera i Gavranovića koji su ušli u nastavku susreta.

U 81. minuti Rijeka je ipak došla do poravnanja. Bradarić je dobio loptu na 20-ak metara iskosa, odlično je opalio poluvisoko u suprotni kut, Šemper je bio na lopti, ali ona se odbila od njegove ruke u mrežu.

Tri minute kasnije idealna prilika za preokret za domaćina. Ivanušec je srušio u 16 metara Hebera i Strukan je opravdano pokazao na kazneni udarac kojeg loše izvodi Matei i Šemper mu hvata loptu.

I kada se činilo da će Lokomotiva uzeti bod, Matei se iskupio za propušteni kazneni udarac. Bradarić mu je krasno petom podvalio loptu s kojom dolazi sam pred Šempera i u 94. minuti lakoćom zabija za 2:1.

Drugo kolo zaredom Lokomotiva je imala vodstvo do ulaska u zadnjih deset minuta i nakon toga ipak upisala poraz.