Dario Dodić • nedjelja, 20.08.2017.

U večernjem nedjeljnom terminu odigrana je glavnina utakmica prvog kola talijanske Serie A. Inter je uvjerljivom partijom protiv Fiorentine predstavio novog trenera Spallettija, uz sjajan nastup Ivana Perišića, koji je susret završio s golom i asistencijom. Uvjerljiv je bio i drugi milanski klub, Milan je s 3:0 svladao Crotone koji je gotovo čitav susret odigrao s igračem manje. Genoa Ivana Jurića dohvatila je bod u gostima kod Sassuola, Lazio je kiksao protiv Spala...

Nogometaši Intera impresivnom su predstavom krenuli u novu sezonu Serie A, spremni i željni isprati gorak okus slabe sezone koja je iza njih. Na klupi je Luciano Spalletti, u momčadi je zadržan Ivan Perišić, a Mauro Icardi je još uvijek stroj za golove - bilo je to dovoljno milanskom klubu u derbiju kola protiv Fiorentine, koji to nije bio.

Inter je na San Siru dominantnom predstavom vrlo brzo riješio pitanje pobjednika, Viole u prvih 25 minuta teško da su prelazile na gostujuću polovicu, a moglo je biti puno gore po goste iz Firence od "samo" 2:0 na poluvremenu.

Već u šestoj minuti sudac Tagliavento posavjetovao se s video-tehnologijom i dosudio jedanaesterac za Inter. Astori je srušio Icardija, kapetan Intera sam pretvara najstrožu kaznu u pogodak. Ni deset minuta kasnije bilo je već 2:0 za domaći sastav. Sa za njega neuobičajene desne strane Perišić je ljevicom u sredinu poslao sjajnu loptu, točno na glavu Icardija, koji između dvojice Fiorentininih braniča pogađa za 2:0.

Od prve minute u dresu Intera zaigrao je i Marcelo Brozović, imao je dobru priliku u 25. minuti, gađao je donji lijevi kut, ali njegov pokušaj brani Sportiello. Mogao je Inter na odmor s 3:0, kada su Perišić i Icardi izbili sami pred gostujućeg vratara. Hrvat se odlučio za nesebičan potez, htio je uposliti Icardija za hat-trick, ali nije to dobro izveo i netko iz obrane Viola uspijeva otkloniti opasnost. U završnici prvog dijela nešto je bolje zaigrala Fiorentina, ali bez prave opasnosti po Handanovića.

U drugom je dijelu više pokušavala Fiorentina, za koju je na klupi bio Milan Badelj, dok Kalinića nije ni bilo među kandidatima s obzirom da je izgledan njegov transfer u Milan. Imao je dvije dobre prilike za smanjenje vodstva Babacar, ali Interova mreža nije se tresla. U završnici susreta Perišić je nagrađen za sjajnu partiju, Joao Mario lijepo ga je uposlio na lijevoj vratnici, Hrvat u padu glavom zabija za konačnih 3:0.

Odigrao je svih 90 minuta Perišić, dok je Brozović igru napustio u 71. minuti.

Jednako uvjerljiv bio je i njihov gradski rival Milan, koji je s istovjetnih 3:0 slavio u gostima kod Crotonea. Osim što je imao slabijeg protivnika Milan je imao još jednu veliku prednost, od pete minute igrao je s igračem više nakon što je Ceccherini skrivio jedanaesterac i dobio izravni crveni karton, Kessie je bio precizan s bijele točke.

Brzo je Milan riješio utakmicu, u 18. minuti mladi Cutrone potvrđuje potencijal, na dodavanje Susa zabija za 2:0. Šest minuta kasnije uloge su zamijenjene, Cutrone je bio dodavač, a Suso zabio za konačnih 3:0.

Ante Budimir odigrao je svih 90 minuta u napadu domaćina. Bio je vrlo dobar, ali nije uspio zatresti mrežu Milana.

ALL Goals - Crotone 0-3 AC Milan 20.08.2017 by whywhywhymemememememmeemme

Nakon 49 godina pauze momčad Spala se vratila u najviši rang talijanskog nogometa. Imali su težak zadatak u prvom kolu, gostovali su kod Lazija koji je nedavno osvojio Superkup impresivnim nastupom protiv Juventusa. No, rimska momčad dominaciju i silne prilike nije znala pretvoriti u poneki pogodak. Pokazali su i gosti da uz dobar bunker imaju i opasna oružja u napadu, ali mreže su mirovale, završilo je 0:0.

highlights - Lazio 0-0 Spal - 20.08.2017 by goalsarena2017

Istim je rezultatom završio i dvoboj Sassuola i Genoe koju vodi Ivan Jurić. Pribojavao se hrvatski trener ofenzivne moži Sassuola, ali Genoa je dobro izgledala na gostovanju, imala je i više od igre, čak i bolje prigode, ali oba kluba su se na kraju morala zadovoljiti po bodom.

Debitant u Serie A, momčad Beneventa, upisao je poraz na gostovanju kod Sampdorije. Poveli su gosti povijesnim golom Cicirettija, ali pobjedu Sampdoriji dvama pogocima donosio Quagliarella.

ALl Goals HD - Sampdoria 2-1 Benevento 20.08.2017 by whywhywhymemememememmeemme

Chievo je u gostima iznenadio Udinese i upisao pobjedu 2:1. Inglese i Birsa zabili su za goste, dok je jedini pogodak za domaćine postigao Thereau. Stipe Perica ušao je u nastavku, dok je Balić poraz Udinesea odgledao s klupe.

ALL Goals - Udinese 1-2 Chievo 20.08.2017 by whywhywhymemememememmeemme

ALl Goals HD - bologna 1-1 Torino 20.08.2017 by whywhywhymemememememmeemme