Dvojica kvalifikanata kroz prvo kolo u Winston Salemu, kraj za Mladenović u New Havenu

Branimir Korać • utorak, 22.08.2017.

Tenisači i tenisačice uoči US Opena igraju turnire u Winston Salemu i New Havenu. Dobar dio nositeljica bio je u akciji, a iz turnira je ispraćena četvrtopostavljena Kristina Mladenović...

Na turniru u Winston Salemu prvo kolo donijelo je dvoboj dvojice igrača koji su tijekom karijere imali i bolje dane, bili bolje plasirani, no danas su daleko od tih pozicija. Andreas Seppi lakoćom je svladao Janka Tipsarevića s dva puta po 6:2 i izborio prolaz u drugo kolo. Tipsarević u cijelom meču nije imao nijednu break loptu, uzeo je samo 11 poena protiv servisa i glatko izgubio treći put u nizu protiv Seppija. Ovo mu je drugi poraz ove godine u međusobnim dvobojima, u Antalyji je Seppi slavio u tri seta.

U francuskom dvoboju veteran Julien Benneteau nadigrao je Pierre-Huguesa Herberta i svladao ga u dva seta. Benneteau je odigrao odličan meč, od početka radio pritisak na mlađeg sunarodnjaka i na kraju zasluženo slavio sa 6:3, 6:2.

Jurak uspješna u paru, kraj za Kristinu Mladenović

Na turniru u New Havenu rumunjska kvalifikantica Ana Bogdan iznenadila je petu nositeljicu Elenu Vesninu. Nepredvidljiva Ruskinja bila je u svom skromnijem izdanju i iako je imala dosta prilika za preokret, nije ih znala iskoristiti i Bogdan je upisala veliku pobjedu.

Osma nositeljica Shuai Peng trebala je tri seta, ali svejedno je stigla do pobjede protiv Katerine Siniakove. Čehinja je u trećem setu imala break prednosti, zatim kod 4:4 i 0:40, alki Peng se izvukla i nakon toga slavila u tie-breaku. Ovo im je čak treći ovosezonski međusobni dvoboj, a dosad je svaka imala po pobjedu.

U velikom padu forme je Kristina Mladenović koja ne može već neko vrijeme spojiti dva dobra meča. Timea Babos ove godine igra dosta loše, ali ovdje je uspjela izvući zvučnu pobjedu s dva puta po 7:5 i proći u drugo kolo.

U problemima je i Lauren Davis koja je nizala poklon za poklonom Kanađanki Eugenie Bouchard. Malo toga polazilo je za rukom Amerikanki koja od Eastbournea i pobjede protiv Agnieszke Radwanske nije nikoga svladala na WTA Touru.

Embed from Getty Images

Kvalifikantica Kirsten Flipkens u dva seta bila je bolja od Lesije Curenko iz Ukrajine. Flipkens je dominirala susretom, bila puno opasnija na reternu i na kraju znala iskoristiti prilike te otići do pobjede.

U drugom kolu je i Anastazija Pavljučenkova koja je krenula nešto sporije u meč protiv Christine McHale, ali kada je pronašla pravi ritam, Amerikanka više nije imala šanse.

U konkurenciji parova Darija Jurak nastupa s Japankom Shuko Aoyamom i njih dvije su u prvom kolu bile bolje od Nao Hibino i Alicje Rosolske. Potencijalne protivnice u drugom kolu su im prve nositeljice Sania Mirza i Monica Niculescu.

WTA New Haven, prvo kolo:
Ana Bogdan (Rumunjska, Q) - Elena Vesnina (Rusija) 7:5, 7:5
Shuai Peng (Kina, 8) - Katerina Siniakova (Češka) 1:6, 6:3, 7:6(3)
Timea Babos (Mađarska) - Kristina Mladenović (Francuska, 4) 7:5, 7:5
Daria Gavrilova (Australija) - Kristina Pliškova (Češka, Q) 7:5, 4:6, 7:5
Eugenie Bouchard (Kanada, WC) - Lauren Davis (SAD) 6:1, 6:3
Kirsten Flipkens (Belgija, Q) - Lesia Curenko (Ukrajina) 6:2, 6:3
Anastasija Pavljučenkova (Rusija, 6) - Christina McHale (SAD, LL) 3:6, 6:2, 6:4

WTA New Haven, prvo kolo parova:
Shuko Aoyama/Darija Jurak (Japan/Hrvatska) - Nao Hibino/Alicja Rosolska (Japan/Poljska) 6:3, 7:6(6)