Europska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 24.08.2017, 21:00 h, Gradski stadion u Poljudu

Petar Jenjić • četvrtak, 24.08.2017.

Nogometaši Hajduka ostali su bez Europske lige, u sjajnoj atmosferi i utakmici na Poljudu remizirali su s Evertonom 1:1, iako se rezultat mogao potpuno drugačije razvijati da nije bilo ranog pogotka gostiju početkom nastavka...

Tom Davies
72'

Ronald Koeman

Bijeli nisu uspjeli nadoknaditi 2:0 zaostatak iz prve utakmice, iako su odigrali sjajan dvoboj. Hajduk je u vodstvo doveo Josip Radošević dalekometnim sjajnim udarcem krajem prvog poluvremena. Stadion je eruptirao, ali je uslijedio šok na početku drugog poluvremena kada je pogrešku Dantea Stipice udarcem s gotovo polovice terena iskoristio Sigurdsson. Imali su Bijeli i penal polovicom drugog poluvremena, no Ahmed Said nije bio precizan.

Hajduk je započeo s visokim presingom, obrana je stajala na gotovo 40 metara od gola Stipice. Kao što se i moglo očekivati Everton se vrlo organizirano branio i nije dopuštao dolazak potpuno blizu golu. Osim pokušaja Bešića s jedne i Ercega s druge strane, koji su otišli pored gola, značajnijih prigoda nije bilo u prvih dvadesetak minuta.

U 37. minuti velika prilika za Bijele, Ante Erceg se našao na deset metara od gola i pucao iskosa, ali je gostujući vratar s crte otklonio opasnost. Šest minuta kasnije niti Pickford ništa nije mogao, Josip Radošević je sjajno opalio s iz velike daljine i neobranjivim udarcem doveo domaćine u vodstvo.

Šok na samom otvaranju drugog poluvremena, Sigurdsson je vidio Stipicu na rub svog kaznenog prostora, opalio s 40 metara i pogodio mrežu za svoj prvijenac u dresu Evertona. Stadion je šokirano utihnuo.

Bijeli se nisu predavali, napadali su i dalje tražeći novi pogodak. U 57. minuti pucao je ponovno Radošević s dvadesetak metara, ali samo pored gola. Domaćin je dobio novu priliku za vodstvo u 64. minuti, Erceg je izborio penal, loptu je uzeo Said i odlučio realizirati, no Pickford je odličnom obranom spasio goste.

Iako želja kod Hajdukovaca nije jenjavala, dapače, trajala je gotovo do kraja utakmice, no nove promjene rezultata nije bilo. Mogao je Everton i do pobjede, ali je vratar Bijelih obranio vrlo dobre pokušaje Rooneyja i Carter-Lewina.

• Obrisan korisnik25.08.2017. u 07:26
    @ narada108 To je isto kao da kažeš da je engleski golman kriv za gol Radoševića, a da ne spomeneš očajan blok Evertonovog veznjaka i činjenicu da je lopta pogođena tako da je ne bi obranili ni da su trojica bili na golu....
  • narada10825.08.2017. u 03:03
    @ mrzli lopta iz 40 m ide u tvojem pravcu, preko tebe, u gol, prostor koji ti moras braniti. I niko nece tebe kriviti?
    narada108
  • Obrisan korisnik24.08.2017. u 23:51
    Samo oni koji nisu nikad igrali nogomet mogu okriviti Stipicu za izjednačujući gol. Lopta je u početku bila kod igrača Hajduka i Stipica je u tom trenutku bio točno tamo gjde treba biti kada je njegova ekipa u posjedu lopte (velika većina trenera od najmlažih kategorija traži od golmana da aktivno... [više na forumu]
  • narada10824.08.2017. u 23:17
    na forumu je neko povukao paralele sa utakmicom protiv Rome 2003. Ok, i tada je bila fatalna greska suca (foul na Krpanu koji nije vodio do iskljucenja kod Talijana), i tada je bio tragican gol kao posljedica greske golmana. Ali brate, imate penal (kojeg neki suci -pogreskom- mozda nebi ni sudili)... [više na forumu]