Premier liga, 3. kolo, 26.08.2017, 13:30 h
Bournemouth
Bournemouth 1:2 Manchester City
Manchester City

Petar Jenjić • subota, 26.08.2017.

Treće kolo engleske Premier lige otvorili su Bournemouth i Manchester City koji je u posljednjim sekundama dramatične utakmice preko Sterlinga došao do pobjede 2:1. Ipak, susret je obilježio sjajan vodeći pogodak Charlieja Danielsa iz 12. minute koji će zasigurno konkurirati za gol sezone...

Kako god završilo ovo kolo Charlie Daniels bit će priča tjedna, a možda i cijele sezone. Igrač Bournemoutha sjajnim je pogotkom doveo Bournemouth u vodstvo i tako se prometnuo u autora mogućeg pogotka sezone.

Iako je Premiership ušao tek u treći tjedan Manchester City igralo vrlo slabo i danas je mogao izgubiti nova dva boda. Nakon prošlotjednih 1:1 protiv Evertona danas su u posljednjim sekundama utakmice došli do pobjede 2:1 protiv spomenutog Bournemoutha koji tako ostaje na dnu ljestvice bez ijednog osvojenog boda.

Domaćin je od samog početka odredio doći do vodstva, igrao je jako dobro i to se isplatilo u 12. minuti. Charlie Daniels je sjajno opalio lijevom nogom s lijeve strane i pogodio suprotne rašlje Cityjeva gola. Bio je to prvi pogodak Bournemoutha ove sezone. Nekoliko minuta kasnije ponovno je Bournemouth bio u odličnoj prilici, Surman je ubacio na peterac za Defoea koji puca isprve, ali Ederson još bolje brani.

Nije dugo trebalo čekati na odgovor gostiju. Malo je zaspala obrana domaćina, David Silva je uposlio Gabriela Jesusa koji vrškom kopačke skreće loptu u mrežu. Igra se nakratko primirila, Manchester je zatvorio sve prilaze golu i pokušavao uspostaviti terensku dominaciju. Osim posjeda lopte rezultatskog preokreta nije bilo, Danilo je u 29. minuti imao dobru prigodu kada je njegov udarac iz blizine obranio Begović, kao i pokušaj Fernandinha u završnici poluvremena.

Vrlo sporo proteklo je prvih 15 minuta nastavka, sve dok se novom vodstvu domaćina nije ispriječila stativa nakon udarca Joshue Kinga. U 74. minuti slična situacija i na drugoj strani, Otamendi je dočekao jedan ubačaj iz kornera i glavom pogodio okvir gola, a lopta se sretno dobila u ruke domaćeg vratara. Kako je utakmica odmicala gosti su bili sve nervozniji pa su u posljednjih 20 minuta zaradili tri žuta kartona, ukupno pet u cijelom drugom poluvremenu.

Iako je produžio drugo poluvrijeme pet minuta, glavni sudac je zbog manjih prekida dopustio da se igra do 97. minute. Iskoristio je to City i vrlo spretno preko Raheema Sterlinga došao do pobjede. Isti je igrač zaradio i drugi žuti karton pa su gosti zaključili susret s igračem manje.