Dario Dodić • subota, 26.08.2017.

Nogometaši Newcastlea došli su do prvih bodova u novoj sezoni Premiershipa. Uvjerljivo su igrači Rafe Beniteza svladali West Ham Slavena Bilića. Prvu pobjedu upisao je i Swansea, dok Huddersfield nakon tri kola još uvijek nije primio nijedan gol...

Nakon tri odigrana kola engleskog Premiershipa West Ham Slavena Bilića prikovan je za dno ljestvice. U tri utakmice Čekićari su primili čak deset golova i nisu osvojili niti jedan bod. Nadao se Bilić prvim bodovima na gostovanju kod Newcastlea na St. James Parku, ali njegov je West Ham teško poražen. Posve zasluženo, jer gosti iz Londona nisu pokazali apsolutno ništa.

Ni Newcastle nije imao bajan ulazak u sezonu, nisu impresionirali igrači Rafe Beniteza, upisali su dva poraza u dva kola i nisu uspjeli postići niti jedan gol. No, danas su protiv West Hama odigrali vrlo dobru utakmicu, a konačnih 3:0 za Svrake čini se kao više nego pošten rezultat.

U završnici prvog dijela Newcastle je postigao prvi gol u sezoni. Atsu je izbio pred Harta, nesebično gurnuo prema Joseluu, koji unatoč ometanju od strane obrane West Hama uspijeva ugurati loptu u mrežu.

Izmjenama je u nastavku Bilić pokušao preokrenuti stanje na travnjaku, ali bolje je poteze vukao Benitez. 20-ak minuta prije kraja pitanje pobjednika nakon lijepog ubačaja Ritchieja s desne strane riješio je glavom Clark, za konačnih 3:0 zabio je Mitrović 15-ak minuta nakon što je ušao u igru. Pravovremenu je loptu dobio od Pereza, izašao sam pred Harta, lijepom ga fintom prevario i poslao loptu u praznu mrežu.

Do prve pobjede i prvih golova u novoj sezoni stigao je i Swansea, koji je u gostima kod Crystal Palacea na Selhurst Parku slavio s 2:0.

223 minute čekao je Swansea na prvi gol i prvi udarac u okvir protivnika u novoj sezoni Premiershipa. Igrala se 44. minuta kada je mladi Abraham nakon ubačaja Fera pobjegao svom braniču i zabio za vodstvo protiv Palacea. Na samom otvaranju drugog poluvremena Ayew je na dodavanje Naughtona izbio sam pred domaćeg vratara Hennesseyja i uz malo sreće pogodio za konačnih 2:0.

Nakon tri nepotpuna kola na vrhu Premiershipa nalazi se Huddersfield, koji niti u trećem kolu nije primio pogodak. Doduše, neće biti posebno zadovoljni domaćini s mršavih 0:0 protiv Southamptona, jer više od igre prikazao je Huddersfield, imali su Wagnerovi igrači niz prigoda protiv Southpamtona, ali bunker Svetaca nije popustio, susret je završio bez pogodaka.