Dario Dodić • subota, 26.08.2017.

Nogometaši Juventusa uz puno su problema upisali pobjedu u gostima kod Genoe koju vodi Ivan Jurić. Vodili su domaćini 2:0, da bi na kraju Juve preokrenuo i slavio s 4:2 uz hat-trick Paula Dybale i odličan nastup Marija Mandžukića. Pobjedu je upisala i Bologna kod Beneventa...

Sjajnom utakmicom na Luigi Ferraris stadionu u Genovi započeo je subotnji program drugog kola talijanske Serie A. Juventus je vrlo loše ušao u dvoboj protiv momčadi Ivana Jurića, koja je dobar dio susreta bila ravnopravna prvacima Italije, no na kraju je isplivala kvaliteta gostiju, ponajprije sjajnog Paula Dybale, Juve dolazi do sva tri boda pobjedom 4:2.

Genoa nije mogla bolje otvoriti dvoboj, već nakon dvadesetak sekundi igre imala je prednost, nakon što je na ubačaj odličnog Pandeva Pjanić poslao loptu u vlastitu mrežu. Bio je to ujedno najbrži gol koji je primio Juve u Serie A.

Šest minuta kasnije Genoa je imala velikih 2:0, nakon što je Galabinov realizirao jedanaesterac. Probudio se Juve nakon dva primljena pogotka, brzo Dybala na dodavanje Pjanića smanjuje na 2:1.

Genoa je igrala sjajno u prvom poluvremenu, opasno je u više navrata prijetila Buffonu i može se reći da je pokazala više od igre nego moćni Juventus. No, više je kvalitete u sastavu torinske momčadi, koja je na kraju isplivala na površinu. Nadali su se domaćini da će barem do odmora izdržati s prednošću, ali nisu uspjeli. U samoj završnici Cuadrado prolazi po desnoj strani kao brzi vlak i šalje loptu u sredinu do Mandžukića. Nije to bila najbolja lopta, ali na kraju dolazi do hrvatskog napadača čiji udarac s par metara blokira Lazović i odbija u korner.

Na prvi mah činilo se da je Lazović prsima blokirao Mandžukićev potez, ali video-tehnologija rekla je drugačije - Lazović je rukom spriječio Mandžin gol, jedanaesterac sigurno u pogodak pretvara Dybala.

U nastavku je ipak više pokazao Juventus, a nakon dvije trećine igre došao je i do potpunog preokreta u Genovi. Mandžukić je sjajnom loptom uposlio Cuadrada, koji se lijepo rješava svog čuvara i zabija za 3:2. U samoj završnici Mandžukić je još jednom lijepo povukao akciju gostiju, gurnuo do danas indisponiranog Higuaina, koji loptu prosljeđuje Dybali za Argentinčev prvi hat-trick u Serie A, ali i 50. gol u najvišem rangu talijanskog nogometa.

U drugom susretu Bologna je u gostima kod Beneventa osvojila sva tri boda. Jedini pogodak na utakmici postigao je Donsah u 55. minuti. Zabio je Benevento u posljednjim sekundama za 1:1, ali gol nije priznat zbog zaleđa.

Godfred Donsah Goal HD - Benevento 0-1 Bologna... by sonjamacleod