Premier liga, 3. kolo, 26.08.2017, 18:30 h
Manchester United
Manchester United 2:0 Leicester City
Leicester City

Petar Jenjić • subota, 26.08.2017.

Posljednji subotnji ogled 3. kola Premiershipa odigran je na Old Traffordu gdje je Manchester United nadigrao Leicester 2:0 i tako ostao na vrhu ljestvice bez primljenog pogotka. Pogotke su postigli Marcus Rashford, tri minute po ulasku u igru, i Marouane Fellaini, osam minuta nakon ulaska...

Treća utakmica, treća pobjeda, ujedno i treća bez primljenog pogotka Manchester Uniteda koji je na Old Traffordu svladao Leicester 2:0. Iako su dominirali kroz cijeli susret, Crveni vragovi tek su u drugom poluvremenu uspjeli postići oba pogotka uz promašen jedanaesterac. Međutim, Jose Mourinho je pogodio sa zamjenama, Marcus Rashford i Marouane Fellaini upisali su se u strijelce i donijeli pobjedu svojoj momčadi.

U žestokom ritmu krenule su obje momčadi, ali je nešto konkretniji bio United koji je imao tri sjajne prilike u vrlo kratkom razdoblju. Lukakuov odličan pokušaj obranio Kasper Schmeichel, na loptu je natrčao Juan Mata koji je pospremio u mrežu, no pogodak je poništen zbog minimalnog zaleđa. Zatim je Paul Pogba natrčao na lijepo ubacivanje i poslao loptu malo pored gola, da bi uskoro ponovno u akciji bio Mata čiji udarac pod samu gredu uspijeva izvaditi gostujući vratar.

Pogba je bio najzagriženiji u domaćoj momčadi, Francuz je tražio pogodak i koristio je mali prostor za pokušaj udarca. Do kraja poluvremena uputio je još četiri, ali bez uspjeha.

Kako je završilo prvo tako je počelo i drugo poluvrijeme, barem što se tiče Uniteda. Danny Simpson je igrao rukom u kaznenom prostoru i Michael Oliver je dosudio najstrožu kaznu, međutim, udarac Lukakua pročitao je Schmeichel i izbacio u korner. Sve do 70. minute Manchester je lomio otpor Leicestera, do ulaska Marcusa Rashforda. Engleski nogometaš ušao je u igru tri minute ranije, dočekao ubačaj Mhitarjana iz kornera i udarcem isprve matirao gostujućeg vratara.

Druga zamjena Marouane Fellaini tek osam minuta po ulasku u igru upisala se u strijelce. Belgijac je iskoristio ubacivanje Lingarda i pospremio loptu u mrežu. Rezultat se do kraja nije promijenio.

Manchester United vs Leicester 2-0 Goals... by juniorrosenfeld