Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo, 26.08.2017, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Branimir Korać • subota, 26.08.2017.

Nevjerojatna utakmica u Koprivnici, Slaven Belupo imao je dva igrača više pola sata i vodio s 2:1, ali na kraju je Rudeš u 93. minuti iz kaznenog udarca došao do boda. Tomislav Havojić bio je dvostruki strijelac za goste i izborio kazneni udarac na kraju do kojeg je došlo nakon sudara vratara Markovića i Purića koji je pao na Havojića...

Vrlo sadržajna utakmica u Koprivnici nakon koje će Željko Kopić biti iznimno ljut. Njegova momčad morala je doći do tri boda, imala je punih pola sata dva igrača više nakon što je već povela s 2:1 i umjesto da mirno privede susret kraju i još pokojim golom riješi sve nedoumice, potpuno suprotno tome Rudeš je u 93. minuti došao do boda.

Za to su si domaćini sami krivi, pokazali su nevjerojatnu nonšalanciju nakon što je isključen i drugi igrač Rudeša, izgubili su nebrojeno lopti i nisu uspjeli stvoriti pritisak kojim bi riješili utakmicu.

Upozorenje im nije bilo niti to što su već primili jedan pogodak i to nakon pola sata igre u prvom poluvremenu kada je nakon ubačaja iz kornera Vuco sretno prebacio loptu na drugu vratnicu gdje je potpuno sam bio Tomislav Havojić i lakoćom pogodio iz blizine za 1:0.

Drugo poluvrijeme bilo je vrlo sadržajno, a već u 48. minuti domaćin je trebao do poravnanja. Velika pogreška Glaudera koji je dao loptu Pejiću, ovaj si je prejako gurnuo loptu i umjesto izlaska jedan na jedan s Picakom, ostao je bez lopte.

Dvije minute kasnije iskupio se pogotkom. Trebotić je nabacio iz kornera, Pejić se lijepo odbacio unazad, dobro pucao glavom, a lopta je pogodila gredu, odbila se iza gol linije, zatim pogodila i vratnicu da bi na nju natrčao Ivanovski i za svaki slučaj još jednom je poslao iza leđa vratara Rudeša.

Gosti uskoro ulaze u velike probleme, u 56. minuti Ivanovski se sjurio prema golu gostiju, Picak je istrčao na 30 metara i rukom obranio njegov pokušaj zaobilaženja te je zaradio, logično, crveni karton. U igru je ušao Čondrić koji odmah krasno brani pokušaj Trebotića iz slobodnog udarca.

Nesigurni Glauder još jednom je pogriješio u 62. minuti, a ovaj put njegova momčad za to je i kažnjena. Kendeš mu je uzeo loptu, zatim lijepo ubacio u peterac gdje se nalazi Ivanovski koji glavom rutinski zabija za 2:1. Već u sljedećoj minuti Glauder zaključuje svoje vrlo loše izdanje izravnim crvenim kartonom nakon što je kao posljednji igrač srušio Pejića u naletu prema golu i Rudeš ostaje s dva igrača manje.

Očekivalo se da će Koprivničanci rutinski dovršiti posao, ali upravo suprotno. Naznaku da bi moglo biti vatreno u završnici dao je Borevković koji je u 82. minuti dobro pucao glavom, ali Marković je obranio, a u 89. minuti na drugoj strani Bistrović je zatresao gredu.

Kazna je stigla u 93. minuti, Havojić je pobjegao i zaobišao Marković, on je naletio na Purića kojeg ruši, a kapetan Slavena usput ruši i Havojića. Nespretni kazneni udarac za goste, ali ispravan, realizira ga Havojić za veliki bod Rudeša.

Gosti su tako drugo kolo zaredom susret završili s dva igrača manje, no za razliku od teškog poraza protiv Hajduka, sada su barem uzeli bod.