Dario Dodić • nedjelja, 27.08.2017.

Nogometaši Liverpoola impresivnom su predstavom na svom Anfieldu s visokih 4:0 porazili Arsenal u trećem kolu Premiershipa. Tottenham je imao sva tri boda u džepu na Wembleyju, ali je Burnley u sudačkoj nadoknadio dohvatio bod...

Osam puta je u Premiershipu Arsenal izgubio s četiri ili više golova razlike. Čak četiri puta dogodilo se to Topnicima protiv Liverpoola na Anfieldu, momčad Jürgena Kloppa impresivnom je predstavom posve nadigrala Arsenal i s 4:0 došla do sva tri boda.

Arsenal je malo toga pokazao u svih 90 minuta, dok je Liverpool nizao napad za napadom, samo prisebni Čech i dobrim dijelom neraspoloženi Salah "krivci" su što indisponirani i posve nadigrani Arsenal nije doživio i teži poraz na Anfieldu.

Kako je grozno igrala Wengerova momčad govori i podatak kako prvi puta nakon listopada 2014. godine i dvoboja s Chelseajem Topnici u 90 minuta premierligaške utakmice nisu uputili nijedan udarac u okvir protivničkog gola.

Sličnih problema danas nije imala Kloppova napadačka mašina, koja je nakon iznenađujuće laganog i uvjerljivog plasmana u Ligu prvaka protiv Hoffenheima, još uspješnije apsolvirala i prvenstveni ogled s Arsenalom.

16 minuta izdržala je obrana Arsenala prije nego je prvi put Liverpool zatresao mrežu gostiju. S desne je strane ubacio Gomez, a Firmino sam kao duh glavom loptu šalje u mrežu za vodstvo Liverpoola. Umalo je Arsenal izdržao do poluvremena s minimalnim zaostatkom, no Firmino i Mane imali su drugačije zamisli. Strijelac prvog pogotka uposlio je Manea, koji se lako rješava svog braniča i onda krasno pogađa desni kut Arsenalovog gola za 2:0 i novu potvrdu sjajne forme.

Ništa drugačije nismo vidjeli u nastavku, Topnici su izgledali zbunjeno i nesigurno, a domaći nogometaši nemilice koristili svaki propust. U 57. minuti se napokon i Salah upisao u strijelce nakon par nerealiziranih prigoda. Od kornera za Arsenal do pogotka na drugoj strani prošlo je tek 12 sekundi. Odbijenu loptu blizu centra nije dobro iskontrolirao Bellerin, krade mu je Egipćanin, zatim se kao brzi vlak sjurio prema Čechu i elegantno ga matirao za ogromnih 3:0.

Nisu ni na tome stali domaći nogometaši, za konačnih 4:0 nakon krasne akcije i asistencije Salaha zabija Sturridge. Dejan Lovren nije imao previše posla u Liverpoolovoj obrani, odigrao je svih 90 minuta.

U zanimljivoj i vrlo otvorenoj utakmici na Wembleyju Tottenham je kao domaćin osvojio tek bod protiv Burnleyja. Imali su domaći nogometaši više od igre i bolje prilike, ali nisu bili precizni napadači Mauricija Pochettina.

Prije svega u toj rubrici valja istaknuti Harryja Kanea, koji jednostavno ne zabija u kolovozu. Uključujući današnji ogled Kane je u kolovozu odigrao 13 premierligaških utakmica u karijeri, uputio 42 udarca prema golu i niti jednom nije zatresao mrežu.

Činilo se da će unatoč negativnoj kolovoškoj statistici Tottenham do pobjede kada je Dele Alli iz gužve u šesnaestercu Burnleyja izašao kao strijelac u 49. minuti, no uporni gosti u drugoj minuti sudačke nadoknade dolaze do boda. Nakon 1107 dana premierligaškog golgeterskog posta Chris Wood zabija za konačnih 1:1.