Dario Dodić • nedjelja, 27.08.2017.

U nedjeljnom programu odigrano je sedam utakmica drugog kola talijanske Serie A. Napoli je preokretom svladao Atalantu uz prvijenac Marka Roga, krasnim golom Milinković-Savića Lazio je svladao Chievo. U dresu Milana debitirao je Nikola Kalinić...

Nogometaši Napolija nakon dva kola imaju dvije pobjede. Nakon 3:1 u gostima kod Verone, Napoli je istim rezultatom na svom stadionu svladao neugodnu Atalantu. Dva smo različita poluvremena gledali na San Paolu, prvo je pripalo gostima, dok je u drugom Napoli posve nadigrao Atalantu i na kraju došao do pobjede.

Povela je Atalanta u 16. minuti, s desne je strane korner izveo Alejandro Gomez, najviši u skoku bio je Cristante, glavom zabija za vodstvo gostiju. U razmaku od pet minuta u drugom dijelu Napoli je došao do potpunog preokreta. U 56. minuti sjanim golom s 20-ak metara Zielinski zabija za 1:1, u 61. je već bilo 2:1 za Napoli - asistent je bio Insigne, strijelac Dries Mertens.

Belgijac je u završnici susreta upisao i asistenciju, nesebično je u 87. minuti nakon brze kontre poslužio Marka Roga, koji postiže svoj prvi gol u dresu Napolija za konačnih 3:1. Rog je u igru ušao u 74. minuti.

Pobjedu i prve golove u novoj sezoni ubilježio je Lazio, koji je uz puno muke i puno sreće u gostima kod Chieva došao do pobjede 2:1 zahvaljujući prekrasnom pogotku Milinković-Savića u 89. minuti.

U dobrom dijelu susreta domaćin je bio bolji, ali Lazio je bio konkretniji u završnici. Poveli su gosti iz Rima već u 11. minuti, Ciro Immobile zabija prvi gol u sezoni za Lazio. Nakon nešto više od pola sata igre Chievo je dobru igru napokon pretvorio u pogodak, na dodavanje Inglesea zabio je Pucciarelli.

Činilo se da će Lazio i u drugom kolu osvojiti tek bod kada je u 89. minuti Milinković-Savić s gotovo 20 metara poslao projektil u donji desni kut Sorrentinovog gola za sva tri boda.

All Goals & highlights - Chievo 1-2 Lazio - 27... by goalsarena2017

I Milan je, kao i Napoli, upisao drugu pobjedu, na San Siru je s 2:1 milanska momčad svladala Cagliari. U poprilično izjednačenom meču Milan je poveo već u desetoj minuti, kada je mladi Cutrone na dodavanje Susa pospremio loptu u gostujuću mrežu.

U nastavku je Joao Pedro nakon pogreške Milanove obrane zabio za 1:1, a pobjedu Milanu u 70. je minuti donio Suso lijepim golom iz slobodnog udarca.

Debi u dresu Milana imao je Nikola Kalinić, ušao je u igru u 78. minuti umjesto strijelca prvog pogotka, Cutronea. Duje Čop dobio je u dresu Cagliarija priliku u 75. minuti, ali nije uspio pomoći svojoj momčadi.

Gol je za Fiorentinu zabio Milan Badelj, ali bio je to samo počasni pogodak jer su na svom Artemio Franchiju Viole izgubile od Sampdorije. Poveli su gosti u 32. minuti, strijelac je bio Caprari, tri minute kasnije već je bilo 2:0, iz najstrože kazne zabio je Quagliarella. Za konačnih 1:2 zabio je Badelj na početku drugog dijela.