Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo, 27.08.2017, 21:00 h, Gradski stadion u Poljudu

Petar Jenjić • nedjelja, 27.08.2017.

Nogometaši Hajduka nisu imali prevelikih problema u sedmom kolu HT Prve lige. Na Poljudu su protiv Istre 1961 pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu i pogocima Ante Ercega i Nikole Vlašića došli do slavlja 2:0...

Po završetku europske avanture Bijele je na domaćem terenu očekivao dvoboj protiv Istre 1961 koja je u prošlom kolu bila poražena od Cibalije. Niti danas Puljani nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti jačem protivniku, Hajduk je pred desetak tisuća gledatelja s dva pogotka u prvom poluvremenu došao do pobjeda i s nova tri boda odlazi na reprezentativnu stanku.

Samo pet minuta trebalo je Hajduku za postizanje pogotka, Ahmed Said je ubacio s desne strane na peterac gdje se našao Ante Erceg i skrenuo loptu u mrežu. Isti je igrač dvije minute kasnije bio blizu novog pogotka, no pucao je malo iznad gola.

Osim povremenih izleta prema naprijed Istra je bila potpuno bezopasna po obranu domaćina. Bijeli su dominirali terenom i nova nagrada, u obliku pogotka, stigla je u 31. minuti. Zvonimir Kožulj je ubacio s lijeve strane na Ercega kojeg je prilikom skoka povukao Tomislav Čuljak, a sudac dosudio jedanaesterac. Nikola Vlašić bio je siguran izvođač.

Kao što se moglo očekivati gostujući sastav je u drugo poluvrijeme krenuo kudikamo ozbiljnije i puno češće dolazi pred Hajdukova vrata. Ipak, ostao je bez pravog pokušaja prema golu Dantea Stipice. U 56. minuti na drugoj je strani Vlašić lijepo u priliku izbacio Saida čiji udarac s ruba kaznenog prostora brani Ivušić. Isti se igrač našao u šansi nekoliko minuta kasnije, no pogodio je samo vanjski dio mreže.

U svom prvom pravom dodiru lopte Ivan Pešić se našao u sjajnoj prilici nakon proigravanja Savvasa, ali je igrač Hajduka pogodio stativu. Na drugoj strani odlična prilika za Puljane, Mario Jelavić je pucao glavom, ali je Stipica odbio u korner.

Pokušao je domaćin do kraja utakmice postići i treći pogotka, no rezultat se ipak nije promijenio. U najboljoj se situaciji našao Josip Radošević, ali je glavom pucao malo pored gola.