Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo, 27.08.2017, 21:00 h, Stadion HNK Cibalia
Suci: Mario Zebec, Borut Križarić, Igor Krmar
Ivan Galić 52'
2:1(1:1) Osijek
Antonio Perošević 14'
Osijek

Cibalia u naletu: Vinkovčani slavili u slavonskom derbiju i upisali treću uzastopnu pobjedu

Branimir Korać • nedjelja, 27.08.2017.

Cibalia je nakon lošeg ulaska u sezonu spojila i treću uzastopnu pobjedu, svladala je Osijek u Vinkovcima s 2:1 i najavila bolje dane. Osječanima je, pak, ovo prvi poraz u prvenstvu ove sezone...

Frane Vitaić
62'
13
Zvonimir Filipović
78'
9
Marko Dabro
84'
Mladen Bartolović
7
(do 60')
23
(do 46')
Zoran Zekić

Još prije mjesec dana stanje u Cibaliji bilo je katastrofalno. I na rezultatskom i na financijskom planu. Međutim stvari idu nabolje, kreće se prema naprijed što pokazuju i rezultati.

Vinkovčani su upisali tri pobjede u nizu, a posebno slatka im je ova u sedmom kolu HT Prve lige. Pokraj Bosuta gostovao je Cibalijin najveći rival Osijek, momčad koja je oduševljavala nastupima u Europi, u prvenstvu svladala Rijeku, ali prvi prvenstveni poraz upisala je u Vinkovcima.

Ključ pobjede leži u fanatičnoj borbenosti domaćih igrača koji nisu ustuknuli pred objektivno kvalitetnijim protivnikom i uzeli su sva tri boda potpuno zasluženo.

Od početka susreta i prvog pokušaja Miličevića kojeg je zaustavio Malenica, bilo je jasno da se Vinkovčani neće braniti već će hrabrom igrom pokušati doći do bodova.

Međutim prvi su do pogotka ipak došli gosti i to u 14. minuti kada je Boban odradio dobar dio posla, ubacio u kazneni prostor gdje vratar Brkić odbija loptu do Peroševića koji rutinski pogađa mrežu.

Domaćin je odmah uzvratio. Tri minute kasnije Štrkalj je odlično pucao, ali Malenica skrenuo loptu u vratnicu da bi u 19. minuti Marko Pervan poravnao na 1:1. Škorić je pogriješio, Štrkalj mu je uzeo loptu i zatim pronašao Pervana koji lijepo zabija za poravnanje.

Miličević, Štrkalj i Pervan predstavljali su veliki problem za gostujuću obranu, imali su još nekoliko prilika za preokret do odlaska na odmor, ali nisu ih iskoristili.

Međutim odmah na početku drugog dijela Cibalia dolazi do vodstva. Miličević je ubačenu loptu skrenuo do Galića na drugoj vratnici koji iz blizine zabija za 2:1.

Do kraja susreta gosti su pokušavali doći barem do boda, ali Mioč, Perošević, Grezda nisu iskoristili svoje prilike i domaćin je proslavio tri velika boda.