Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.09.2017.

Portugalski prvak Sporting iz Lisabona igrat će u rukometnoj Ligi prvaka. Sporting je osvojio kvalifikacijski turnir u Prešovu gdje je u finalu bio bolji od Alple, prvaka Austrije, s 35:34 u produžetku...

Sporting i Alpla HC Hard odlučivali su o posljednjem sudioniku skupine Lige prvaka. Na kvalifikacijskom turniru u Prešovu domaći Tatran bio je veliki favorit, ali podbacio je u polufinalu protiv Austrijanaca te je Sporting dobio veliku priliku koju je i iskoristio.

Junak Sportinga bio je hrvatski vratar Matej Ašanin koji je dugo držao Portugalce u igri, a na kraju i odigrao ključnu ulogu.

Još tijekom prvog poluvremena zaradio je ozljedu koljena i unatoč bolovima ostao je na vratima te zaustavljao pokušaje Alple. U produžetku je Frankis Carol u posljednjoj minuti doveo Sporting do 35:34, Alpla je krenula u zadnji napad, ali Ašanin je glavom obranio udarac iz blizine i osigurao pobjedu svojoj momčadi.

Uz njega istaknuli su se Carol s devet golova, Tiago Rocha sa sedam te Claudio Pedroso i Carlos Ruesga s po pet golova. Kod poraženih Dominik Schmid postigao je deset golova, a po sedam su zabili Marko Tanasković i Gerald Zeiner. Domagoj Surać dodao je dva gola.

Sporting tako ide u skupinu D gdje će biti u društvu Čehovskih Medveda, Metalurga iz Skoplja, Montpelliera, Bešiktaša i Motora.

U susretu za treće mjesto Golužin Tatran djelomično se iskupio pobjedom protiv finskih Cocksa s 30:27. U susretu za prestiž kod pobjednika Dominik Krok postigao je šest golova, Bruno Butorac i Tomaš Čip po pet, a Ante Babić dodao je jedan pogodak. Kod Finaca Nico Rönnberg dodao je pet golova.