Mlada hrvatska reprezentacija remizirala u Hartbergu s Austrijom

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 04.09.2017.

Hrvatska reprezentacija do 21 godine odigrala je neodlučenih 1:1 u Hartbergu s Austrijom. Izabranici Nenada Gračana izvukli su remi nakon što su već nakon 15-ak sekundi ušli u zaostatak...

Nakon otvaranja kvalifikacijskog ciklusa za Europsko prvenstvo glatkom pobjedom u Moldaviji, mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine u Hartbergu je odradila prijateljski dvoboj protiv vršnjaka iz Austrije.

Dvoboj je završen neodlučeno 1:1, a loša vijest iz tog susreta je ozljeda Ante Ćorića koji je na travnjaku proveo samo 13 minuta prije nego je morao biti zamijenjen.

Austrija je stigla do vodstva već u prvoj minuti, nakon samo petnaestak sekundi igre pogotkom Arnela Jakupovića, inače člana Empolija.

Na poravnanje je Hrvatska čekala sve do 65. minute kada Ćorić iz slobodnog udarca postavlja konačnih 1:1. Inače veznjak Dinama ušao je u igru samo pet minuta ranije, a u 73. minuti zbog ozljede je izašao van te ga je zamijenio Borna Sosa. Vrlo kratko na travnjaku proveo je i Marin Pongračić koji je igru napustio u 18. minuti, također zbog ozljede.

"Počeli smo dobro i stvarali prilike, ali Hrvatska se kasnije podigla. Riječ je o tehnički iznimno moćnoj momčadi protiv koje ne smijete ostavljati puno prostora. Nije bilo nimalo lako, remi je na kraju najpravedniji", rekao je austrijski izbornik Werner Gregoritsch.