Lea Bošković bez osmine finala juniorskog US Opena

Branimir Korać • utorak, 05.09.2017.

Jedina hrvatska predstavnica u juniorskoj konkurenciji na US Openu, Lea Bošković, poražena je u drugom kolu singla od Srpkinje Olge Danilović sa 7:6, 6:4...

Lea Bošković završila je nastup u singlu u juniorskom dijelu US Opena porazom od Olge Danilović u dva seta nakon sat i 45 minuta borbe.

U tijesnom dvoboju Bošković je upisala porazom nakon velike borbe uz spašenih čak sedam meč lopti, ali na osmoj je Danilović ipak bila uspješna.

Bošković je povela s 2:0, no vrlo brzo Danilović se vratila i izborila tie-break prvog seta. Tamo je Srpkinja bila uspješnija sa 7:3 i tako stigla do prednosti.

Kako je počeo drugi set, činilo se da će meč biti brzo gotov, međutim Danilović je unatoč dvostrukom breaku i vodstvu 3:0, morala dosta raditi do kraja seta, ali je ipak bila uspješnija sa 7:6, 6:4.

Bošković još ostaje konkurencija parova gdje je s Kineskinjom Xiyu Wang u prvom kolu upisala pobjedu protiv Baptiste i Mossmer sa 6:2, 3:6, 14:12.

Drugo kolo donosi im dvoboj protiv najvjerojatnije drugih nositeljica Branstine i Sewing.