Branimir Korać • subota, 09.09.2017.

Nakon što su derbi kola na Etihadu odigrali Manchester City i Liverpool, u tradicionalnom subotnjem terminu odrađeno je još pet susreta engleskog Premiershipa...

Nikola Vlašić debitirao je u dresu Evertona i to u velikom dvoboju protiv Tottenhama. Neće ga pamtiti po velikom nastupu i rezultatu, ali tih desetak minuta na velikoj sceni zauvijek će mu ostati u sjećanju.

Spursi su na kraju vrlo visoko slavili s 3:0, do pobjede su došli dosta lako na krilima sjajnog Harryja Kanea koji je probio granicu od 100 postignutih golova u dresu Tottenhama.

U 28. minuti Kane je doveo Spurse u vodstvo i to prilično slučajno. Napadač engleske reprezentacije ubacivao je loptu na drugu vratnicu, ona je prešla preko noge, preletjela iznenađenog Pickforda i završila u mreži.

U završnici prvog dijela gosti povećavaju prednost, Pickford je kratko odbio loptu do Christiana Eriksena koji iz blizine zabija. Odmah na startu drugog dijela Kane svojim drugim pogotkom zapečatio je sudbinu domaćina i postavio je konačnih 3:0.

abelv by Ball-Control

Arsenal se iskupio za težak poraz u derbiju kod Liverpoola 4:0, na svom stadionu ugostio je Bournemouth i slavio poput Tottenhama 3:0. Dvoboj je čak bio sličan, Arsenal je također sve dovršio početkom drugog poluvremena.

I Arsenal je u prvom poluvremenu postigao dva pogotka te stekao prednost uoči odlaska na odmor, zabijali su prvo Danny Welbeck nakon ubačaja Kolašinca, a zatim i Lacazette lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Na startu drugog poluvremena Welbeck postiže svoj drugi pogodak i zaključuje priču. Do kraja susreta Arsenal je bez previše muke održavao prednost.

Domaću pobjedu upisao je i Brighton koji je ugostio West Bromwich Albion i stigao do pobjede 3:1. Brightonu je ovo prva ovosezonska pobjeda dok je West Bromwich upisao prvi poraz.

Domaćin je u prvih sat vremena postigao tri pogotka, Pascal Gross postigao je dva pogotka, a Tomer Hemed dodao je jedan prije nego je James Morrison samo smanjio na konačnih 3:1.

Vrijednu gostujuću pobjedu upisao je Watford koji je s 2:0 slavio kod Southamptona. Watford ima sjajan ulazak u sezonu i nakon četiri kola i dalje nema nijedan poraz.

Na St. Mary'su pobjedu su mu donijeli Abdoulaye Doucoure pogotkom u 38. minuti te Daryl Janmaat, povratnik nakon ozljede koji je ušao u igru u 71. minuti te zabio šest minuta kasnije.

Prvaci Engleske iz posljednje dvije sezone, Leicester i Chelsea, susreli su se na King Poweru gdje je pobjedu odnio Chelsea slaveći s 2:1. Zaslužena pobjeda gostiju koji su bili bolji protivnik u ovom susretu.

Alvaro Morata u 41. minuti doveo je Chelsea u vodstvo pogotkom glavom nakon ubačaja Azpilicuete, a u 50. minuti N'Golo Kante udarcem izvana podiže na 2:0.

Desetak minuta kasnije dosuđen je kazneni udarac za Leicester koji Jamie Vardy pretvara u pogodak, a do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao. Gosti su bili bliže novom pogotku nego Leicester potpunom povratku.