Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo, 10.09.2017, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • nedjelja, 10.09.2017.

U prvom nedjeljnom susretu osmog kola HT Prve lige Lokomotiva je s glatkih 3:0 svladala Inter. U Kranjčevićevoj su pogoci padali u drugih 45 minuta, a Lokosi su tako prekinuli niz od tri uzastopna poraza...

Tin Vukmanić
59'
18
Komnen Andrić
59'
16
Tomislav Haramustek
75'
Samir Toplak

Mario Tokić s razlogom je bio optimist uoči dvoboja s Interom. Lokomotiva je u završnici prijelaznog roka bila aktivna, pojačala se tamo gdje je trebala pojačanja, a radilo se na tome da se momčad fizički podigne što je predstavljalo veliki problem u dosadašnjem dijelu sezone.

Nakon nove pauze zbog ozljede vratio se i Dejan Radonjić i odigrao svoju najbolju utakmicu u dresu Lokosa. Radonjić je bio strijelac i asistent, pomogao je Lokomotivi da dođe do važna tri boda i pomakne se s dna ljestvice.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, Lokomotiva je bila opasnija iako je Inter bio taj koji je imao više loptu u svojim nogama.

Drugo poluvrijeme donijelo je drugačiju priču što se tiče realizacije. Već u 51. minuti odlična suradnja dvojice napadača, Ivan Krstanović sjajno je proigrao Radonjića koji prima loptu na prsa i zatim pogađa suprotni kut za vodstvo Lokosa.

15 minuta kasnije Lokomotiva dolazi do povećanja vodstva. Luka Ivanušec sve je napravio sam, prošao kroz neodlučnu obranu Intera i zatim pogodio suprotni kut za već ugodnih 2:0.

Nisu tu Lokosi stali, dvije minute kasnije, u 70. minuti, nakon kornera Intera sijevnula je kontra Lokosa, Radonjić je u sredini nesebično pronašao mladog Luku Hujbera koji postiže svoj prvijenac za konačnih 3:0.

Inter tako uz skroman nastup bilježi zaslužen poraz dok Lokomotiva s puno više optimizma dočekuje nastavak sezone.