Vozab dobro krenuo u Nimesu, u prvom kolu zabio osam golova

Mihaela Bradovski • četvrtak, 14.09.2017.

Odigrano je šest susreta prvog kola Lidl Starligue, a favoriti su ubilježili pobjede. Od Hrvata najistaknutiji bio je Tomi Vozab u pobjedi Nimesa...

Obrvanov Chambery loše je krenuo u novu sezonu. Gostovao je kod Montpelliera i od početka bio potpuno inferioran. Domaćin je u susret krenuo vodstvom 6:0 i u nastavku susreta potpuno dominirao te na kraju apsolutno zasluženo slavio s visokih 29:18.

"Bili smo jako dobri i odlično je da su svi igrači dobili priliku. Trebali smo ovu pobjedu, vrlo je važno dobro ući u prvenstvo i slaviti s ovakvom razlikom. Chamberyju je trebalo malo više vremena da uhvati ritam, a mi smo svih 60 minuta bili na visokoj razini", istaknuo je Michael Guigou.

Vincent Gerard kod pobjednika je upisao 19 obrana, a pet pogodaka postigao je Melvyn Richardson. Na drugoj strani Julien Meyer imao je 16 obrana, a Niko Mindegia Elizaga postigao je četiri gola.

Cesson i Saran odigrali su do posljednjih trenutaka neizvjestan dvoboj koji je otišao na stranu gostiju s 30:29. Tijekom cijelog susreta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, u zadnjih 20 sekundi Cesson je dobio priliku za poravnanje, ali nije iskoristio posljednji napad i gosti slave.

Kod pobjednika Matthieu Drouhin postigao je osam golova, a Arnaud Lamazaa-Parry pet. Kod poraženih Jef Lettens upisao je 18 obrana, Arber Qerimi postigao je osam golova, a Leo Le Boulaire šest.

Ivry je izdržao kod PSG-a nešto manje od jednog poluvremena. Parižani su u zadnjih deset minuta prvog dijela krenuli s odvajanjem i zatim su rutinski odrađivali posao slaveći u konačnici s visokih 30:22.

U rutinskoj pobjedi domaćina Rodrigo Corrales imao je 11 obrana, Mikkel Hansen postigao je osam golova, a Luka Stepančić tri iz pet pokušaja. Kod gostiju po pet golova zabili su Morten Vium Troelsen, Vasja Furlan i Youssef Ben Ali.

Aix je propustio veliku priliku u gostima u Toulouseu gdje je poražen 26:25. Još tri minute prije kraja gosti su vodili 25:23, međutim domaćin u zadnje tri minute postiže isto toliko golova i bilježi prvu prvenstvenu pobjedu.

Najbolji kod Toulousea bili su Yassine Idrissi s 13 obrana, Nemanja Ilić s deset golova i Alvaro Ruiz Sanchez sa šest. Kod gostiju po pet golova zabili su Matthieu Ong, Gabriel Loesch i Karl Olivier Konan.

Nimes je nadigrao povratnika u društvo prvoligaša Tremblay i odnio je pobjedu 30:21. Sam rezultat dovoljno pokazuje koliko je domaćin dominirao susretom i upisao uvjerljivu, ali i očekivanu pobjedu.

"Igrali smo kako smo i željeli, jako sam sretan našim prvim nastupom. Ovo je tek početak, bilo je sjajno igrati u ovoj atmosferi, navijači su nam puno pomogli", rekao je sedmerostruki strijelac Mohammad Hisham Sanad. Remi Desbonnet dao je veliki doprinos sa 16 obrana, Tomi Vozab postigao je osam golova, a Julien Rebichon dodao je šest. Kod poraženih Adama Sako bio je strijelac pet puta, a Luka Šebetić i Damir Batinović po triput.

Rutinsku gostujuću pobjedu upisao je Nantes koji je gostovao kod Massyja i svladao ga 28:22. Novak u društvu prvoligaša ušao je nervozno u susret i dopustio Nantesu da brzo odvoji nakon čega su favorizirani gosti bez problema priveli dvoboj kraju.

Arnaud Siffert uhvatio je 16 obrana, a po pet golova postigli su Kiril Lazarov i David Balaguer. Jerko Matulić dodao je jedan. Na suprotnoj strani Jeremi Pirani također je postigao pet golova, a Mirko Herceg dodao je četiri.