Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo, 15.09.2017, 18:00 h, Stadion HNK Cibalia
Suci: Marin Vidulin, Dejan Berger, Marjan Tomas
0:1(0:0) Lokomotiva
Ivan Šunjić 89'
Lokomotiva

Petar Jenjić • petak, 15.09.2017.

Zagrebačka Lokomotiva uspješno je odradila gostovanje u Vinkovcima kod Cibalije. U sklopu devetog kola HT Prve lige do pobjede je došla u samoj završnici susreta, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Ivan Šunjić...

Frane Vojković
56'
18
Ante Kordić
60'

Mario Tokić

Lokomotiva je potvrdila jako dobru utakmicu protiv Intera u prošlom kolu, stigavši i danas do nova tri boda. Zagrebačka momčad slavila je u gostima kod Cibalije s minimalnih 1:0 pogotkom Ivana Šunjića u završnim minutama susreta.

Nije to bila odveć zanimljiva utakmica, prilika je bilo na kapaljku, ali Lokosi su ipak bili konkretniji i uspjeli postići gol vrijedan pobjede. Tako su nanijeli drugi uzastopni poraz Vinkovčanima koji ostaju na devet bodova, dok je Lokomotiva stigla na okruglih deset.

Bez pretjerane ljepote i pokušaja prema suparničkim vratima proteklo je prvih pola sata igre. U najboljoj prilici našao se domaćin preko Marka Pervana koji je odlično pucao u sami kut s dvadesetak metara, no Adrian Šemper je odbio u korner. U 32. minuti na drugoj je strani sa slične udaljenosti pokušao Lovro Majer, ali Ivan Brkić je obranio uz manje poteškoće.

Vinkovčani su nešto agresivnije krenuli u drugo poluvrijeme, no odlični priliku imala je Lokomotiva. Ivan Krstanović je napravio najveći dio posla, lopta je došla do Luka Ivanušeca čiji je udarac s gol linije glavom očistio Špiro Peričić.

Tražila je Cibalia pogodak vrijedan tri boda, igrala vrlo solidno drugo poluvrijeme, ali je ostala nekonkretna prema vratima Šempera. Kazna je stigla u samoj završnici dvoboja, Ivanušec je lijepo prošao po lijevoj strani, proigrao na peterac prema Ivanu Šunjiću koji gotovo neometan pogađa praznu mrežu.