Serie A, 4. kolo, 16.09.2017, 15:00 h
Crotone 0:2 Inter
Inter

Dario Dodić • subota, 16.09.2017.

Nogometaši Intera u četvrtom su kolu Serie A upisali i četvrtu prvenstvenu pobjedu. Poprilično se namučila milanska momčad kako bi dohvatila sva tri boda kod neugodnog Crotonea. Presudili su golovi Škriniara i Perišića u završnici susreta, dok je Ante Budimir propustio iskoristiti nekoliko sjajnih prilika kod domaćina...

Nakon četiri kola Inter drži vrh Serie A. Momčad Luciana Spallettija u četiri je utakmice upisala četiri pobjede uz samo jedan primljeni pogodak. Danas su nogometaši Intera do pobjede stigli na gostovanju kod Crotonea, koji je u dobrom dijelu utakmice bio barem ravnopravan Interu, ali potvrđeno je ono što je već otprije poznato - Crotone ima velikih problema s realizacijom, u čemu je danas prednjačio hrvatski napadač Ante Budimir.

Budimir je, mora se priznati, odigrao jako dobru utakmicu, kao i ostatak domaće momčadi, bio je nerješiva enigma za gostujuće braniče, ali nije uspio nadmudriti Interovog vratara Samira Handanovića, koji je ujedno i jedan od zaslužnijih za pobjedu gostiju.

Igrao je odlično Crotone, prepustio inicijativu Interu i prijetio iz kontranapada. Lijepo su domaći nogometaši kombinirali, ali Budimir nije uspio nadmudriti Handanovića i zabiti prvi gol Crotonea ove sezone. U prvom poluvremenu tukao je hrvatski napadač s 20-ak metara, mučio se Slovenac s procjenom gdje će lopta završiti pa ju je za svaki slučaj obranom odbio u korner.

Opasnije je prijetio Budimir u nastavku, i to iz puno konkretnijih prigoda. U 51. minuti dobio je sjajnu loptu, pobjegao iza leđa Interovoj obrani, izašao pred Handanovića, koji i drugi put izlazi kao pobjednik ispred Hrvata. Slično je završio Budimirov pokušaj 15-ak minuta kasnije, ovog je puta odlično tukao glavom, ali ponovno brani Handanović.

Zaslužio je Crotone pogodak i barem bod, ali u završnici susreta domaćini su ostali praznih ruku. U 82. minuti Škriniar okružen kompletnom obranom Crotonea iz drugog pokušaj uspijeva ugurati loptu u mrežu za vodstvo Intera. U prvoj minuti sudačke nadoknade pobjedu Intera, ali i činjenicu kako je u fenomenalnoj formi, potvrdio je Ivan Perišić, lijepim golom za konačnih 2:0.

Crotone je tako bez pogotka nakon četiri kola, posljednja momčad kojoj je to "uspjelo" u Serie A bila je Venezia u sezoni 1998./1999.

Perišić je odigrao svih 90 minuta, kao i Budimir, dok je Marcelo Brozović pobjedu Intera odgledao s klupe.