Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo, 16.09.2017, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Petar Jenjić • subota, 16.09.2017.

Nogometaši Osijeka izvukli su bod na gostovanju u Koprivnici pogotkom Mile Škorića u posljednjim trenucima susreta. Koprivničanci su vodili od 28. minuti, igrali vrlo dobro, no nisu uspjeli izdržati do samog kraja...

Kišom natopljeni teren u Koprivnici donio je samo bod Slaven Belupu koji je odigrao 1:1 protiv Osijeka. I drugu utakmicu zaredom Osječani su postigli pogodak u posljednjim trenucima susreta te nakon pobjede protiv Hajduka ostali na samo jednom porazu ove sezone.

Nakon što je Rudeš stigao do boda u samoj završnici susreta, Kopićeva momčad još jednom je ispustila sva tri boda i mora se zadovoljiti jednim. Osječki junak bio je Mile Škorić koji je u sudačkoj nadoknadi zatresao mrežu i donio bod gostima.

Dvije opasne situacije u kratkom razdoblju stvorio je domaćin. Prvo je udarac Miloša Vidovića u korner skrenuo Marko Malenica, da bi nakon ubačaja iz kuta Vinko Međimorec pucao glavom i pogodio stativu.

Iako su gosti češće bili na polovici Slaven Belupa, domaćin je ipak prvi stigao do pogotka. Vedran Purić lijepo je u kaznenom prostoru uposlio Vidovića koji preciznim udarcem postiže pogodak. U samoj završnici prvog poluvremena pokušao je za goste Hajradinović, ali obranio je domaći vratar.

Zoran Zekić bacio je sve karte u napad u drugom poluvremenu. U 69. minuti Mile Škorić je probio desnu stranu i odigrao za Mirka Marića desetak metara od gola, no Antun Marković je bio siguran na golu Koprivničanaca.

Osijek nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti prema golu Belupa. Iako su imali blagu terensku inicijativu, osječki napadi bili su gotovo pa stihijski, bez prave, konkretne akcije. Najbolju priliku do kraja susreta imao je domaćin preko Bruna Gode koji je istrčao pred osječki gol, ali je Malenica njegov pokušaj odbio u korner.

Ipak, u posljednjim trenucima susreta gosti su izjednačili. Muzafer Ejupi je odlično proigrao Škorića koji još bolje iz voleja matira domaćeg vratara i donosi bod svojoj momčadi.

Goal Vidovic (1:0) Slaven Belupo vs NK Osijek by ylberenexhipi

Amazing Goal Skoric M(1:1) Slaven Belupo vs NK... by ylberenexhipi