Fiorentina
Fiorentina 2:1 Bologna
Bologna

Dario Dodić • subota, 16.09.2017.

Nogometaši Fiorentine na svom su Artemio Franchiju u Firenci s 2:1 porazili momčad Bologne i tako u četvrtom kolu Serie A došli do druge pobjede...

Nakon uvjerljive pobjede na gostovanju kod Verone nogometaši Fiorentine upisali su i prvu prvenstvenu pobjedu na svom stadionu. Na Artemio Franchiju su Viole uz puno muke s 2:1 porazile Bolognu, koja je nakon četiri boda osvojena u prva dva kola u sljedeće dvije prvenstvene utakmice upisala dva poraza.

Iako su domaćini, bez dvojbe, pokazali više od igre i zasluženo došli do sva tri boda, pobjeda protiv Bologne nije stigla lako. Fiorentinini napadači nisu bili posebno raspoloženi, potrošili su dosta dobrih prigoda nepreciznom završnicom.

Sve zanimljivo u Firenci dogodilo se u drugom poluvremenu. Poveli su domaćini u 51. minuti kada je Dias proigrao Chiesu na lijevom rubu šesnaesterca Bologne, a ovaj se fintom riješio protivnika i onda sjajno pogodio gornji desni kut Miranteovog gola.

Već u idućem napadu Bologna je stigla do izjednačenja. Loptu je na Palacia poslao Taider, lukavi napadač uz malo povlačenja riješio se domaćeg kapetana Astorija, sudac Valeri to nije vidio, i zatim lijepo s ruba šesnaesterca poentirao za 1:1.

Zasluženu pobjedu domaćima donio je branič Pezzella u 69. minuti. U završnici je u redovima Bologne priliku dobio i hrvatski napadač Bruno Petković, ali nije uspio pomoći svojoj momčadi doći barem do boda.

Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta kod Viola.